-Trzeba zaszczepić dzieci i dorosłych przeciwko grypie, bo to pomoże w walce z koronawirusem – napisał na Facebooku prezydent Janusz Kubicki w swoim kolejnym raporcie o sytuacji epidemicznej. – Nie możemy być bezradni, bo nasze dzieci muszę chodzić do szkół – dodał.

Kochani, koronaraport czyli znowu zero. Jak widać wirus raz jest raz go nie ma.
Dokładnie za tydzień 1 września, dzień w którym dzieci wracają do szkoły. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy szkoły są przygotowane? Szczerze? Zawsze jestem szczery i mówię to co myślę, wygląda to tak, iż nikt nie jest na 100% przygotowany na CODIV. Niemcy otworzyli szkoły kilka tygodni temu i mają po tym okresie w 14 wirusa na 16 000 wszystkich placówek. Co to oznacza? Ano to, że jak otworzymy to pewnie i u nas w Polsce będzie taka sytuacja. Czy można coś zrobić? Czy może jednak nie otwierać? Szef WHO zapowiedział, jak również inni specjaliści, iż wirus będzie z nami co najmniej jeszcze dwa lata. Czy przez ten okres dzieci mają nie chodzić do szkoły? Wszyscy specjaliści zwłaszcza psychologowie mówią, iż byłoby to z wielką szkodą dla rozwoju naszych dzieci. Wywołałoby nieodwracalne szkody w ich edukacji. Jaką podjąć decyzję? Oczywiście, nie ma wyjścia trzeba iść do szkoły, trzeba otworzyć oświatę, trzeba zmierzyć się z tym wyzwaniem. Ktoś się zapyta czy się nie boję? Moim zdaniem nie ma ludzi, którzy się nie boją, ten kto się nie boi jest jak pilot który przez to się rozbija, żołnierz który się nie boi często ginie. Tak boję się, ale to nie oznacza, że będę uciekał i siedział cały czas w domu. Musimy otwierać oświatę, ale musimy też zrobić wszystko co możliwe aby nasze dzieci były bezpieczne. Czy jest jeszcze coś co można zrobić? Jest i chcemy to zrobić uważam, że powinniśmy zaszczepić wszystkich mieszkańców przeciwko grypie. To na bank może pomóc, o to apelują lekarze. Szczepić trzeba, nie tylko dzieci ale też i dorosłych. Wiem że jest już projekt na najbliższą sesję sejmiku z inicjatywy Beata Kulczycka aby to dotyczyło wszystkich mieszkańców województwa. Są pieniądze z Unii Europejskiej na walkę z CODIV, więc nie ma co się zastanawiać trzeba to zrobić. Jestem przekonany, że na sejmiku nikt nie będzie przeciw temu nie bezie o to żadnego sporu. Musimy zrobić wszystko, żeby nasze dzieci mogły się uczyć i być bezpieczne. Szczepienie przeciwko grypie to tylko jedne z elementów który chcemy zrobić.
Wiem, że są osoby, które nie będę tego pochwalać. Ale otworzyć szkoły musimy, trzeba wracać do normalności. Ktoś powie, że się boi, ale zobaczcie co się działo ona plażach czy w górach? Tam się nie baliśmy a tu się boimy? Czy nad morzem wybuchła epidemia? Przecież sklepy, zakłady pracy, komunikacja miejska, gastronomia funkcjonuj i działają. Tak samo musi być w oświacie. Co o tym myślicie?

Kochani, koronaraport czyli znowu zero. Jak widać wirus raz jest raz go nie ma. Dokładnie za tydzień 1 września, dzień…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 25 sierpnia 2020

 

Materiały - Facebook Janusza Kubickiego