Jesień, ach to ty! Już dawno nie było tak pięknego października. W tym roku kolorowa pora roku rozpieszcza nas bezchmurnym niebem oraz pięknym słońcem. Zachwyca także feerią barw. Obejrzyjcie galerię jesiennych zdjęć z Zielonej Góry!

Kolory jesieni to żółty (a właściwie złocisty), brązowy i bordowy. Wystarczy przejść się po deptaku lub pospacerować jakąkolwiek z parkowych alejek by przekonać się jak piękne barwy przybrały drzewa. Ale warto także zwrócić uwagę na miejskie skwery oraz pasy zieleni przy drogach i na rondach.

Zakład Gospodarki Komunalnej wymienia bowiem letnie kwiaty na te, które będą nam towarzyszyły do zimy. – W tym roku postawiliśmy na rośliny, które już podbiły serca zielonogórzan – informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej.

– Są to kapusty ozdobne, chryzantemy w wielu kolorach, wrzosy i bluszcze, które przez całą zimę pozostaną zielone – dodaje. W donicach i na rondach oprócz tych kwiatów pojawiły się także dynie, które idealnie wpisują się w jesienny krajobraz – dodaje Krzysztof Sikora.