– Wierzę w to, że w dzisiejszym „scyfryzowanym” świecie jesteśmy w stanie nawiązywać relacje i bez osobistych kontaktów stworzyć dobrze współpracującą wspólnotę – powiedział podczas inauguracji roku akademickiego prof. Wojciech Strzyżewski, który dziś oficjalnie odebrał insygnia władzy rektorskiej.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, to była mniejsza niż zwykle, choć równie dostojna inauguracja. Punktem kulminacyjnym było przekazanie władzy rektorskiej. Swoje dwie kadencje kierowania uczelnią podsumował prof. Tadeusz Kuczyński. To pod jego wodzą Uniwersytet Zielonogórski połączył się z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie. To w czasie 8 lat władzy prof. Kuczyńskiego mogli rozpocząć naukę przyszli prawnicy czy lekarze – prof. Tadeusz Kuczyński.

Prof. Kuczyński w swoim przemówieniu dziękował tym, z którymi miał okazję współpracować w ciągu ostatnich 8 lat. Następnie przekazał insygnia, a tym samym oficjalnie władzę nowemu rektorowi prof. Wojciechowi Strzyżewskiemu. Nowy rektor zaznaczył, że dzisiaj inauguracja jest już dwudziestą w historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Świętowanie jubileuszu zostało jednak przeniesione na przyszły rok.

Nowy rektor przedstawił nowe władze uczelni – prorektorów, dyrektorów instytutów oraz dziekanów. Mimo, że po raz pierwszy w historii aula Uniwersytetu Zielonogórskiego nie pękała w szwach, nie zabrakło też immatrykulacji studentów.

Wykład inauguracyjny: „Głos – mity i fakty. Fizjologiczno-akustyczne podstawy działania narządu głosu wygłosiła prof. Bogumiła Tarasiewicz z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

MK - Radio Index