Karolina Tuz jest wokalistką, pianistką i kompozytorką – absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. W 2009r. nakładem wydawnictwa Luna Music ukazała się jej debiutancka płyta „Pola lawendowe”.

Piosenki z płyty prezentowane były w rozgłośniach radiowych, a artystka koncertowała niemal w całym kraju. Zwieńczeniem trasy promującej album był koncert w studiu „Rembrandt” Polskiego Radia Białystok.

O twórczości Karoliny Tuz Andrzej Winiszewski (dziennikarz muzyczny Radia Zachód) pisał następująco: „Muzyka Karoliny, to połączenie wielu gatunków i nastrojów. Umiejętne stapianie ze sobą różnych stylistyk i współpraca z muzykami o różnorodnych gatunkowych zainteresowaniach, daje w efekcie muzykę o rozpoznawalnym, indywidualnym, autorskim brzmieniu.’’

O samym albumie Bartosz Domagała pisał:
„Pola lawendowe to album, którego najlepiej wysłuchać niespiesznie. Piosenka po piosence, delektując się każdym dźwiękiem i słowem. To propozycja dla tych, którzy chcą poświęcić muzyce odrobinę swojego czasu, zapominając o tym jak szybko on gna.”

Aktualnie Karolina wraca z nowymi piosenkami, które nagrywa z zespołem w składzie: Robert Horna – gitary, Tomasz Karmiński – gitary, Mateusz Pęciak – akordeon, Włodzimierz Tuz – flet, Katarzyna Kucharz – chórki, Janusz Lewandowski – kontrabas, gitara basowa, Edward Piniuta – perkusja. Wydana niedawno „epka” „Nocodnie” zapowiada drugą płytę artystki.

(piątek) 31.01.2020, godz.20.00, Tkalnia, Fabryczna 13A,Zielona Góra, bilety: 30 zł