Volkswagen Garbus to auto, które podbiło serce wielu miłośników motoryzacji. Co roku na polu karawaningowym Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbywa się zlot tych samochodów.

Gość na 96FM: Krzysztof Bieniek

W studiu Radio Index 96 fm – Krzysztof Bieniek, organizator wydarzenia 12 Zlot GarBusów Garborbanie 2020 24 – 26 07

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 8 lipca 2020

Impreza pod nazwą „Garbobranie” odbędzie się pod koniec lipca i potrwa cały weekend. Do Drzonkowa przyjedzie około 150 zabytkowych aut. Przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. parada ulicami miasta.

Ale nie tylko. To są również konkursy – wybór najładniejszego auta, najbrzydszego auta, najstarszego i najmłodszego uczestnika. Pomysłów jest bardzo dużo, na bieżąco są konsultowane i robione wspólnie z całą naszą grupą – Krzysztof Bieniek, organizator Garbobrania.

20191020 154006
fot. Igor Skrzyczewski UM

Uczestnicy zlotów Garbusów cenią sobie rodzinną atmosferę tych spotkań. Przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski, w różnym wieku.

Osobom, które przyjeżdżają z dziećmi, podoba się to. Jeżeli się im podoba, to tym bardziej nam się podoba i chce nam się to wciąż robić. Mamy zawiązane stowarzyszenie w Zielonej Górze, nazywa się Volksmobil. Jeździmy po różnych zlotach, w tym roku przez wirusa za bardzo nie możemy pojeździć, ale zazwyczaj jeździmy do Sztumu, Krakowa, są organizowane zloty koło Poznania. Praktycznie co tydzień zawsze gdzieś w Polsce był zlot – Krzysztof Bieniek.

20191020 154023
fot. Igor Skrzyczewski UM
Garbobranie w Drzonkowie będzie miało już dwunastą edycję. Właściciele i fani Garbusów spotkają się na terenie WOSiR-u między 24 a 26 lipca.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index