Tomasz Czyżniewski tym razem wspomina zastalowską “plombę” przy ulicy Reja. Czy ktoś jeszcze pamięta Dom Mody Kaprys?

fot. Facebook Tomasza Czyżniewskiego

Kiedyś w Zielonej Górze

„Zastalowska „plomba” przy ul. Reja oddana do użytku” – pisała „Gazeta Zielonogórska” 27 sierpnia 1964 r. – Do wybudowanego przez Zastal systemem plombowym czterpietrowego budynku mieszkalnego (parter przeznaczony na sklepy i lokale usługowe) wprowadziła się już większość lokatorów – pisała „GZ”. – Budynek zawiera 16 mieszkań, w tym cztery trzypokojowe i dwanaście dwupokojowych (…) Pozostaje jeszcze elewacja gmachu i wprowadzenie się użytkowników lokali usługowych.
W październiku ogłoszono konkurs na nazwę nowego Domu Mody Damskiej i Dziecięcej. Czytelnicy „Gazety Zielonogórskiej” nadesłali 300 propozycji. Wygrała nazwa Kaprys.
Krótko mówiąc na zdjęciu widzimy Dom Mody Kaprys przy ul. Reja. Dzisiaj taras przed budynkiem jest zabudowany i mieszczą się w nim sklepy.
Chyba tutaj uszyto dla nas kołdrę – jeden z podarunków ślubnych. Jeżeli się mylę pewnie pani Czyżniewska wyprowadzi mnie z błędu.   
Kaprys miał swój neon.

#DawnaZielonaGóra #Reja

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

Kiedyś w Zielonej Górze „Zastalowska „plomba” przy ul. Reja oddana do użytku” – pisała „Gazeta Zielonogórska” 27…

Opublikowany przez Tomasza Czyżniewskiego Środa, 26 sierpnia 2020

   Tomasz Czyżniewski 
codziennie nowe opowieści i zdjęcia
Fb.com/czyzniewski.tomasz