Poniedziałek (2.11) to 12 dzień protestów kobiet i solidaryzujących się z nimi mężczyzn przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał aborcji. W Zielonej Górze odbędzie się kolejna manifestacja. – To ma być wolny przejazd samochodowy nie blokada – apelują organizatorzy. – Nie zatrzymujemy się!

Zbiórkę uczestników zaplanowano o godz. 16.30 na parkingu Auchan (od strony myjni). Kolumna samochodowa wyruszy o 17.00. Trasa: Auchan – Batorego – Kupiecka – Wojska Polskiego – Rondo PCK – Westerplatte (tam i z powrotem do ronda PCK). Zakończenie przewidziano o godz. 20.00.

Piesi, nie wychodźcie na ulicę, zachęcamy Was do protestowania na chodnikach ulic Westerplatte, Wojska Polskiego i ronda PCK – informują organizatorzy. – Zbierzcie się około 17.30 przy pomniku Boh. Westerplatte, a samochody powinny dołączyć do Was mniej więcej wtedy.

Zróbmy hałas! Pożądane są gwizdki, dzwonki, ukulele, ale pamiętajcie, że to jest pokojowy protest. Obowiązkowe są maseczki i dystans społeczny. Polecane są również kamizelki i inne elementy odblaskowe.

Pamiętajcie o bezpieczeństwu i o tym, że Policja jest z nami – kończą organizatorzy protestu.

(rk)-WZG