Muzeum Ziemi Lubuskiej wybiera się na zakupy. Za 78,5 tys. zł zostanie doposażony dział fotografiki i promocji medialnej.

Pracownie fotograficzna i plastyczna zostaną wzbogacone o nowe zestawy komputerowe wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem służącym do przygotowywania wydawnictw. Dzięki nowemu aparatowi fotograficznemu będzie można dokumentować zbiory muzealne i organizowane przez muzeum wydarzenia. Sprzęt pozwoli też na digitalizację i udostępnianie zbiorów na stronie internetowej MZL również osobom niepełnosprawnym, przygotowywanie publikacji towarzyszących wystawom i wydarzeniom (plakaty, zaproszenia, foldery, katalogi) jak również wydawnictw popularnonaukowych z zakresu działalności placówki.

Pieniądze na zakup sprzętu komputerowego i fotograficznego pochodzą z rządowego programu Infrastruktura Kultury realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowity koszt zadania to 78 tys. 500 zł. Z czego ministerstwo przekazało 40 tys. zł, z budżetu województwa lubuskiego dołożono 38 tys. 500 zł.

(rk)-WZG