W najnowszym komunikacje Głównej Komisji Sportu Żużlowego poinformowano o zakazie na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r. oraz przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych. Poznaliśmy także nową datę meczu żużlowej reprezentacji Polski z Australią.

Pełny komunikat GKSŻ:
1. W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.
W zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco.
2. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.
3. Główna Komisja Sportu Żużlowego zabrania przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych.
4. Główna Komisja Sportu Żużlowego odwołała zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski zaplanowane w dniach 16-17 marca 2020 w Toruniu.
5. Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski: Polska – Australia, który był zaplanowany na 29 marca 2020 r. w Toruniu został przełożony na 17 maja 2020 r.

materiały: falubaz.com