Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ogłasza konkurs. To już XXI Przegląd Mistrza Pięknego Czytania pod hasłem.: „Witaj Przygodo”!

Ze względów epidemiologicznych tym razem konkurs odbędzie się tylko w formie online.

– Zapraszamy do udziału uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z południowej części województwa lubuskiego oraz miasta Zielona Góra – mówi Anna Urbańska z biblioteki.

Konkurs zostanie przeprowadzony dla szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z kl. I – III, dzieci z kl. IV-VI i młodzież z kl. VII i VIII.

Uczestnicy sami wybierają fragment książki, wpisującej się w hasło konkursu: “Witaj Przygodo!”. Następnie nagrywają filmik, na którym odczytują wybrany fragment lektury. Uwaga, czas nagrania nie może przekroczyć 2 minuty i 30 sekund, ale nie mniej niż 1 minuta i 30 sekund. Uczestnicy wysyłają filmik na adres mailowy: mistrz.pieknego.czytania@wp.pl.

Organizatorzy czekają na nagrania do 8 maja. W każdej grupie wiekowej zostaną wyłonieni Mistrzowie Pięknego Czytania. Wręczenie nagród zaplanowano na uroczystej gali, 5 czerwca. Może się jednak tak zdarzyć, że uroczystość nie odbędzie się z uwagi na epidemię koronawirusa. Gala wówczas będzie przeniesiona na drugą połowę roku lub dzieci i młodzież nagrody odbiorą indywidualnie w Bibliotece Pana Kleksa.

O sposobie wręczenia nagród organizator poinformuje na stronie „Kleksa” i stronie internetowej WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. W tych miejscach też znajdziemy listę nagrodzonych.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wypełnić i przesłać kartę zgłoszenia. Pełen regulamin, oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej biblioteki:

http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=10838:rusza-xxi-przeglad-mistrza-pieknego-czytania&catid=12:wydarzenia&Itemid=390

Nagrodę w konkursie ufundują Miasto Zielona Góra i Instytut Książki.