Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną od czwartku (15.10) rząd wprowadza godziny dla seniorów. Od 10.00 do 12.00 zakupy w sklepach i drogeriach zrobią tylko osoby po 60. roku życia.

Zmiany w handlu ogłosił premier Mateusz Morawiecki. – Wprowadzamy godziny dla seniorów, tak jak to było wiosną, od 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach – poinformował. – Dajmy, rodacy, zrobić w tych godzinach zakupy seniorom powyżej 60. roku życia.

Godziny dla seniora mają ograniczyć ryzyko potencjalnego zarażenia osób najstarszych. Tym bardziej, że to wśród tej grupy wiekowej jest najwięcej zgonów na Covid-19. Przepis ten rząd wprowadził w kwietniu, po licznych protestach wycofał się z niego w maju. Przeciwnicy rozwiązania argumentują między innymi, że seniorzy i tak w wybranych godzinach nie robią zakupów, a sklepy z tego powodu są puste.

Przepis obowiązuje w wybranych placówkach, tj. drogeriach, aptekach oraz w sklepach spożywczych takich jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Auchan, Kaufland itd.

(rk)-WZG