Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę osiedla na Śląskim. W ostatnim, czwartym bloku jest 50 lokali, wszystkich 220. – Jestem bardzo szczęśliwa, że tu zamieszkam – mówi zielonogórzanka Danuta Piątak.

Pani Danuta śmieje się, że w czerwcu sprawiła sobie wymarzony prezent na 50. urodziny i nabyła lokal z zasobów KTBS. – Jestem zadowolona, ale i zaskoczona – przekonuje szczęśliwa. – To moje mieszkanie jest piękne i przytulne. Bardzo podoba mi się ta zielona okolica i zadbane osiedle. Jest tu wszystko czego człowiek potrzebuje do życia: przedszkole, szkoła, sklepy, apteki, przychodnia. Chyba nigdy się stąd nie wyprowadzę, tak tu fajnie – żartuje.

Trzeba przyznać, że okolica sprzyja wypoczynkowi. Mieszkańcy z okna mają widok na las, który ma pozostać. Weszliśmy do środka. Wnętrza robią wrażenie. Jest bardzo przytulnie i elegancko np. na podłogach położono drewniane panele.

– Ten czterokondygnacyjny budynek to ostatni etap naszej inwestycji na osiedlu Śląskim – mówi Janusz Jankowski, prezes zarządu KTBS. – To 40 mieszkań dwupokojowych, 10 kawalerek i 11 garaży – wyliczał. – Elektrycznymi windami możemy zjechać do samej piwnicy, stąd mamy wygodne przejście do garaży.

Klucze do wymarzonego M2 pani Danucie przekazał wiceprezydent Dariusz Lesicki. – Gratuluję osobom, które zamieszkają w lokalach KTBS-u – mówi. – To wygodne mieszkania doskonale położone w otoczeniu lasów.

Mieszkańcy mają do dyspozycji kilkadziesiąt miejsc parkingowych, siłownię pod chmurką i duży plac zabaw między innymi z huśtawkami i domkiem. Dzieciaki mogą się na niego powspinać lub zjechać ze ślizgawki.

W czterech budynkach na os. Śląskim przygotowano 220 mieszkań. Wszystkie zostaną wynajęte w formule KTBS. Wykonawcą była poznańska firma Agrobex.

KTBS nie zamiaru zasypiać gruszek w popiele. W planach jest budynek przy Szosie Kisielińskiej, przy ul. Suwalskiej (obok dwóch istniejących bloków), budowa kolejnego powinna ruszyć na początku przyszłego roku. W planach są kolejne dwa budynki przy ul. Anny Jagiellonki. Łącznie w tych dwóch lokalizacjach powstanie ok. 150 mieszkań.

Budynek na Śląskim, to 39 blok w zasobach KTBS. Ogółem jest w nich już 1865 mieszkań.

Informacje na temat mieszkań w KTBS uzyskać można na stronie internetowej: www.ktbs.zgora.pl, w siedzibie spółki, przy ul. Bohaterów Westerplatte 11, tel. 68 322 19 25.

KTBS cały czas przyjmuje wnioski o najem mieszkania. Aby złożyć taki wniosek i móc ubiegać się o mieszkanie, należy spełniać dwa podstawowe warunki:

– nie można mieć tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Zielonej Góry,

– należy mieć stały dochód (którego wysokość zależy od liczby osób oraz wielkości mieszkania).

Obecnie mieszkańcy złożyli ok. 80 wniosków. Wciąż napływają kolejne.

(rk)-WZG