Rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o stopniowym „odmrożeniu” instytucji kultury. Zielonogórskie placówki powoli wracają do działalności.

➡️ Biuro Wystaw Artystycznych (al. Niepodległości 19) ma w maju zaplanowane dwie wystawy. Od 15 maja do 7 czerwca zobaczymy “To nie jest wystawa jubileuszowa” – 55 lat galerii BWA w Zielonej Górze. Z kolei od 29 maja do 16 marca Bolesław Chromry – “Słońce to my, ciemne chmury to my”.

Chromry, ur. w 1987 r. w Krakowie, to rysownik, autor powieści graficznych, malarz, grafik, copywriter, jak również twórca okładek i plakatów. Absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Chromry to pseudonim artystyczny. Wydał cztery powieści graficzne.

➡️ Biblioteka Publiczna w Zawadzie wznowiła działalność w poniedziałek (4.05) wraz z filiami i punktami bibliotecznymi na terenie Dzielnicy Nowe Miasto w Łężycy, Starym Kisielinie, Raculi, Przylepie, Krępie, Nowym Kisielinie, Janach, Jeleniowie i Kiełpinie. W związku z zagrożeniem epidemicznym, wprowadzono procedury sanitarne we wszystkich placówkach biblioteki. Obowiązują m.in. maseczki ochronne i rękawiczki i ograniczenia w ilości osób przebywających w bibliotece. Uwaga, wstęp do biblioteki mają dzieci powyżej 8 roku życia!

➡️ Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida wznowiła funkcjonowanie biblioboxu (można oddać do niego książki- red.) i przygotowuje się do kolejnych kroków w otwieraniu swoich placówek. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemicznej.

➡️ Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie zmieniło regulamin. Wprowadzono m.in. limit osób zwiedzających w budynku głównym i parku, nakaz zasłaniania ust i nosa podczas zwiedzania i zachowanie dwumetrowego odstępu w trakcie zwiedzania. Otwarcie ekspozycji plenerowej zaplanowano dzisiaj (6.05), w budynku głównym w czwartek (7.05),

➡️ W Muzeum Ziemi Lubuskiej trwają prace remontowe. Wznowienie działalności będzie jednak możliwe dopiero po ich zakończeniu.