Lubuski poseł Jacek Kurzępa nie odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości – Nigdzie się nie wybieram, dobrze mi w PiS – zapewnia.

O tym, że J. Kurzępa opuszcza PiS i przechodzi do sojuszniczej partii Porozumienie Jarosława Gowina napisała „Rzeczpospolita”. – Wielokrotnie dementowałem te informacje – mówi. – Jestem politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z dżentelmeńską umową koalicyjną Porozumienia, Solidarnej Polski i PiS nie dokonujemy transferów politycznych między naszymi partiami, w szczególności parlamentarzystów – wyjaśnia.

– Skąd wobec tego wzięły się doniesienia o zmianie barw partyjnych? – zapytaliśmy posła J. Kurzępę.

– Jestem jedną z osób, która na Ziemi Lubuskiej rozmawia z politykami Solidarnej Polski i Porozumienia o współpracy na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim – padła odpowiedź.- W Lubuskiem podczas październikowych wyborów parlamentarnych okazało się, że Zjednoczona Prawica słabnie. Straciliśmy mandat Porozumienia, który piastował Artur Zasada. PiS straciło drugi mandat. Wzmocniły się Lewica i Konfederacja, które mają obecnie swoją reprezentację w Sejmie. Musimy wzmocnić oba skrzydła Zjednoczonej Prawicy, to liberalne J. Gowina i to bardziej prawicowe Z. Ziobro – przekonuje. – Taka współpraca ma też na celu zmobilizować nasz elektorat do poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.