Lato Muz Wszelakich gości na antenie Radia Index w każdy piątek o godzinie 13:30. Możecie posłuchać propozycji wydarzeń kulturalnych na kolejne dni tygodnia. Razem z Martą Blonkowską z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury podpowiadamy, gdzie warto być i co trzeba zobaczyć! Muzy Wszelakie kuszą swoimi teatralnymi, muzycznymi i literackimi wdziękami i żeby nie stracić głowy korzystajcie z naszego kulturalnego przewodnika.

Gość na 96FM: Marta Blonkowska, ZOK

Gościem Radio Index 96 fm jest Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury. Rozmowiamy o najbliższych wydarzeniach w ramach cyklu Lato Muz Wszelakich – Zielona Góra.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Piątek, 17 lipca 2020

Już w czwartek,  23 lipca kolejny koncert “Nie tylko Młynarski” Krzysztofa Machalicy. Uwaga! Koncert z cyklu „W Zielone (j) gramy” tym razem odbędzie się w Amfiteatrze. Plac Teatralny w najbliższych dniach rezerwuje Lubuskie Lato Teatralne razem z Lubuskim Teatrem, który przygotowuje się do premierowego spektaklu muzycznego.

W czwartek kolejny koncert z cyklu „W Zielone (j) gramy”, a będzie to koncert pt. “Nie tylko Młynarski” Krzysztofa Machalicy. Teraz bardzo ważna wiadomość! Najistotniejsza chyba ze wszystkich, ponieważ ważne jest to, żeby nie pomylić miejsca koncertów! Ten koncert odbędzie się u nas w Amfiteatrze imienia Anny German, na ul. Festiwalowej  o godzinie 19:00. „Nie tylko Młynarki” czyli też Kofta, Osiecka, Kaczmarski więc wszystkiego po trochę. Myślę, że nie uciekniemy z Krzysztofem Machalicą od bluesowych aranżacji. Na pewno warto przyjechać i zobaczyć koncert. Chcę tylko podkreślić, że w amfiteatrze również, jak na wszystkie nasze koncerty „W Zielone(j) gramy”, trzeba ubrać maseczkę – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

W środku tygodnia, czyli w środę zapraszamy wszystkich zielonogórzan na turystyczną wędrówkę. Po najpiękniejszych szlakach śladem Pomników Przyrody chętnych oprowadzać będzie p. Grażyna Kulczycka.

Idziemy na spacer! Tym razem ten spacer rozpocznie się o godzinie 17:00, spotykamy się 15 minut przed czasem, zbiórka na placu Bohaterów. Będziemy zwiedzać pomniki przyrody czyli tą naszą zielonogórską przyrodę. To, co najbardziej trzeba znać, i zobaczyć te miejsca. Właściwie już pod pomnikiem przyrody zaczniemy spacer, na placu Bohaterów. Zapraszamy więc zarówno miłośników przyrody, jak i Zielonej Góry, jak i turystyki.  Naprawdę tak dużo tematów będziemy podczas tego spaceru poruszać,  że zachęcam wszystkich do tego żeby właśnie przyjść i sprawdzić co przewodnicy lubuscy dla was przygotowali wyjątkowego na ten spacer – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Dla najmłodszych kolejne atrakcje “Bajki, bajdy, banialuki” już w piątek, 24 lipca o godz. 11:00,

No i piątek,  piątek czyli bajka!  Myślę, że te wakacyjne piątki już zawsze będą nam się kojarzyć z bajkami w Amfiteatrze tym razem spektakl „Porwanie Gąski Sabinki” i Studio Teatralne Guliwer – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.
22 lipca, środa
17.00 - 19.00
nie nudzę się latem
Skarby przyrodnicze Zielonej Góry spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów - godz. 16.45)

23 lipca, czwartek
19.00
w Zielone(j) gramy
Nie tylko Młynarski recital Krzysztofa Machalicy
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

24 lipca, piątek
11.00
bajki, bajdy, banialuki
Porwanie Gąski Sabinki Studio Teatralne Guliwer
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

25 lipca, sobota
17.00
Pośba tradycyjne sianokosy z kapelą
Zielonogórski Ośrodek Kultury - filia w Starym Kisielinie (Pałac w Starym Kisielinie)

26 lipca, niedziela
17.00
Koncert Orkiestry Dętej Zastal
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal (scena przed Filharmonią Zielonogórską)
Więcej szczegółów do zobaczenia w materiale video Radia Index i w programie Lata Muz Wszelakich.
Magdalena Faron - Radio Index