Kolejny tydzień Lata Muz Wszelakich przed nami. Co organizatorzy przygotowali nam tym razem? Zapoznaj się z programem Lata Muz Wszelakich w Zielonej Górze!

Lato Muz Wszelakich: Marta Blonkowska ZOK

Ruszamy z kolejnym tyogdniem Lato Muz Wszelakich – Zielona Góra w Miasto Zielona Góra Marta Blonkowska z Zielonogórski Ośrodek Kultury gwaratnuje kolejną dawkę kulturalnych wakacyjnych możliwości

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 30 lipca 2020

Wakacje, to także wędrówki w nieznane. Chcesz poznać historię swojego miasta? Wystarczą własne chęci i wygodne buty, a świetne towarzystwo i ogrom wiedzy na temat przemysłowego oblicza Zielonej Góry zapewni przewodnik Ryszard Bącała, z Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych. Zbiórka spacerowiczów w środę, 5 sierpnia o godzinie 10:45 na pl. Bohaterów.

W środę od 11:00 do 13:00 spacery z przewodnikiem. Zwiedzaliśmy już pomniki przyrody i miejsca związane ze sławnymi zielonogórzanami, teraz czas na przemysłową Zieloną Górę. A jest co pokazać! Tylko przewodnik wie jakie tajemnice będzie chciał zdradzić związane z tym tematem – (ja podpowiem Marto, że przewodnikiem tego spaceru w środę 5 sierpnia będzie pan Ryszard Bącal z Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych – to oni przede wszystkim oprowadzają nas po tajemnicach Zielonej Góry) za każdym razem inny przewodnik zgłębia temat poruszany podczas spacerów, naprawdę warto, dla osób w każdym wieku. Można poznać Zieloną Górę od takiej strony od której jeszcze nie znaliśmy i jest to też świetna okazja żeby troszkę się dowiedzieć więcej i później przy okazji rodzinnych wizyt z innych miast móc  zaskoczyć i i powiedzieć więcej troszkę o naszym mieście – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Wielkim finałem czwartkowego wieczoru będzie koncert na Placu Teatralnym. O godzinie 19:00 zagra ulubieniec zielonogórskiej publiczności zespół ECHA. Mamy nadzieję, że na scenie wśród wielu przebojów zabrzmi również „Chamski beat” skutecznie zabawiając widownię, ale też wybijając do ostatniego komara. Co zapowiada Marta Blonkowska z ZOK.

Jesteśmy przy czwartku i naszym cyklu “Wzielone(j) gramem” czyli koncerty na Placu Teatralnym i Zespół Echa. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą kojarzyć bardziej może z zespołu Bez Sensu, ponieważ część tego zespołu to właśnie Zespół Bez Sensu. Chłopacy mają nam nowe rzeczy do zaproponowania, a ostatnimi czasy mogliśmy na przykład poznać ich nowy singiel “Chamski beat”. Bardzo ciekawy teledysk wyreżyserowany przez Sandrę Staniszewską Herbich, w nim również zagrała. To też pięknie nam się łączy, nasz zielonogórski cykl Lato Muz Wszelakich, ponieważ Sandra miała również swój koncert na Placu Teatralnym kilka tygodni temu. Każdy kto znał ich, słuchał i lubił Zespół Bez Sensu na pewno podczas tego koncertu pozna chłopaków od innej strony. Ich singiel “Chamski beat” troszkę to już zdradza – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

W każdy piątek na antenie Radia Index o godzinie 13:30 przegląd tygodniowych wydarzeń kulturalnych. Naszym przewodnikiem po podróży w kulturze jest Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury! Bądźcie czujni na kulturę!
Magdalena Faron - Radio Index

 

3 sierpnia, poniedziałek

22.00
muzy z gwiazdami
: Obiekty głębokiego kosmosu
wydarzenie on-line w mediach społecznościowych (Facebook Planetarium Wenus)
Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

5 sierpnia, środa

11.00 – 13.00
nie nudzę się latem

Przemysłowa Zielona Góra – wspomnienie przeszłości 
spacer z przewodnikiem Ryszardem Bącalem
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)
 

6 sierpnia, czwartek

18.00z książką na leżaku
spotkanie z… Andriejem Kotinem
 recital Ścigać sny, spotkanie z poetą i bardem
WiMBP im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza)

19.00

w Zielone(j) gramy
koncert zespołu Echa

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)

7 sierpnia, piątek

11.00
bajki, bajdy, banialuki

Calineczka 
Teatr Mer z Łodzi
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

21.30

kino letnie
Muza fabuły. Mistrzowie Kina

Obywatel Jones 
reż. Agnieszka Holland (fabularny, 120 min.)
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

8 sierpnia, sobota

21.30
kino letnie

Muza fabuły. Mistrzowie Kina

Czarny Mercedes 
reż. Janusz Majewski (fabularny, 110 min.)
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny) 

9 sierpnia, niedziela

16.00 – 18.00

akcja animacja
Ludowe zabawy z Akademią Tradycji

Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)