Muzy Lata nie zwalniają tempa. W ostatni tydzień lipca Lato Muz Wszelakich zaprasza wszystkich marzycieli z głową w chmurach na spacer wśród gwiazd. Zielonogórzanie będą mogli obserwować Księżyc, podziwiać kratery i góry Srebrnego Globu. Kto wie, może zobaczycie ślad buta Neila Armstronga, pierwszego księżycowego człowieka?

W poniedziałek 27 lipca Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Zielona Góra zaprasza na drugie spotkanie „Muz z gwiazdami”.

Na Facebooku Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus odbędzie się kolejna transmisja online z obserwacji Księżyca. Zachęcam serdecznie do tego spotkania.  To jest organizowane przez Planetarium, ale również Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, więc naprawdę duże doświadczenie, dużo do powiedzenia na temat Księżyca na pewno będą mieli – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Podczas spotkania online każdy będzie mógł uczestniczyć w obserwacji kosmosu “na żywo” oraz zadać pytanie prowadzącemu. Transmisja rozpocznie się 27.07 o godzinie 20:30, na profilu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Link do wydarzenia na FB.

W każdy czwartek Lato Muz również odwiedza WiMBP im. C. Norwida, gdzie wypoczywa „Z książką na leżaku”. Kto tym razem w czwartkowy wieczór, 30 lipca o godzinie 18:00 będzie gościem tego popularnego wśród naszych mieszkańców cyklu? Podpowiada Marta Blonkowska z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Marta Blonkowska – ZOK

Jak w każdy piątek zapraszamy do świata kultury. Co ciekawego się wydarzy w ramach Lato Muz Wszelakich – Zielona Góra? Zapraszamy na rozmowę z Martą Blonkowską z Zielonogórski Ośrodek Kultury

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Piątek, 24 lipca 2020

Czwartek to taki nasz najintensywniejszy dzień zwłaszcza wieczór, bo o godzinie 18:00 spotkanie “Z książką na leżaku”. Tym razem myślę, że będzie troszkę zabawnie, a na pewno śmiesznie ponieważ gośćmi będą Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch, i to są członkowie Kabaretu Hrabi i oni będą promować książkę “HRABI. Duszkiem tak” więc to o godzinie 18:00 – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Przed końcem tygodnia trzeba rozruszać tanecznie swoje ciało. W czwartek 30 lipca o godzinie 19:00 na Placu Teatralnym przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu Las Melinas będziemy mogli dobrze się zabawić przed nadchodzącym weekendem.

Za tydzień wracamy na Plac Teatralny, koncert zespołu Las Melinas czyli szeroko rozumiana muzyka skacz i jamajskie reggae. Chociaż sam zespół mówi, że ta muzyka od czasu powstania zespołu bardzo ewoluowała, to trochę rock and roll, trochę swing. Duży zespół, składa się z 9 osób na scenie, więc naprawdę warto przyjść i zobaczyć. Oczywiście wstęp jest bezpłatny, zapraszamy na Plac Teatralny – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Więcej szczegółów do zobaczenia w materiale video Radia Index i w programie Lata Muz Wszelakich.

Lato Muz Wszelakich gości na antenie Radia Index w każdy piątek o godzinie 13:30. Możecie posłuchać propozycji wydarzeń kulturalnych na kolejne dni tygodnia.

27 lipca, poniedziałek
20.30
muzy z gwiazdami
Księżyc
wydarzenie on-line w mediach społecznościowych (Facebook Planetarium Wenus)
Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Oddział w Zielonej Górze

29 lipca, środa
11.00 – 13.00
nie nudzę się latem
Zabytki sakralne Zielonej Góry spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem
Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych (miejsce zbiórki pl. Bohaterów – godz. 10.45)

 
30 lipca, czwartek
18.00
z książką na leżaku
Spotkanie z… Dariuszem Kamysem i Łukaszem Pietschem promocja książki Hrabi. Duszkiem tak
WiMBP im. C. Norwida (sala im. Janusza Koniusza)

 
19.00
w Zielone(j) gramy
koncert zespołu Las Melinas
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Plac Teatralny)
LAS MELINAS – ska, rockandroll, swing, reggae band.

 
31 lipca, piątek
11.00
bajki, bajdy, banialuki
Przypowiastka o Czerwonym Kapturku Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

21.30
kino letnie
Muza fabuły. Remake lepszy niż oryginał
• (Nie)znajomi reż. Tadeusz Śliwa (fabularny, 105 min.)
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy
(Plac Teatralny)

1 sierpnia, sobota
14.00 – 16.00
Koncert botaniczny
recital Anny Poszelużnej
Ogród Botaniczny i Mini ZOO

20.00
bluesowe noce
koncert zespołu Igor Łojko i Przyjaciele
Klub Piekarnia Cichej Kobiety /bilety

21.30
kino letnie
Muza fabuły. Kiedy rozum zasypia, budzą się demony
• Zabawa, zabawa, reż. Kinga Dębska (fabularny, 85 min.)

Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Magdalena Faron - Radio Index