W programie Prezydent na 96 FM dziś mowa była o odmrażaniu sportu na przykładzie Zielonej Góry i obiektów MOSiR-u. Gościem Kai Rostkowskiej był dyrektor Robert Jagiełowicz.

Od wczoraj do treningów na otwartej przestrzeni powrócili zielonogórscy sportowcy. Pierwsi pojawili się na stadionie przy ul. Sulechowskiej przedstawiciele „królowej sportu”, po nich obiekt opanowali piłkarze Lechii Zielona Góra.

“Pierwsi rozpoczęli treningi lekkoatleci, oni byli wczoraj przed południem, jeszcze przed piłkarzami. Przed naszą rozmową widziałem też trenujących lekkoatletów na bieżni, na skoczni wzwyż. Piłkarze również wczoraj wystartowali, dzisiaj mają kolejne treningi, natomiast jak dalej będą wyglądały kolejne treningi Lechii, tego nie wiem. Przed chwilą otrzymałem bowiem informację, że rozgrywki III ligi już na pewno nie będą ukończone. Wtedy więcej czasu będzie na boiskach dla młodzieży” – Robert Jagiełowicz.

Do zajęć powrócili także tenisiści zrzeszeni w zielonogórskich klubach, którzy korzystają z otwartych kortów. Zdaniem dyrektora Jagiełowicza, właśnie ta dyscyplina sportu jest obecnie jedyną szansą na uprawianie sportu w rozumieniu rekreacyjnym na obiektach MOSiR-u.

“Jedyna możliwość korzystania przez zielonogórzan ze sportu u nas, to cztery korty, które znajdują się przy parkingu. Przeznaczyliśmy je dla osób, które przyjdą sobie pograć, wynająć kort, bo samo hasło “odmrażamy sport” jest skierowane bardziej do klubów sportowych, grup zorganizowanych. Staramy się dać możliwość trenowania dzieciom” – Robert Jagiełowicz.

Dyrektor przyznał również, że sportowcy w trakcie odbywanych treningów nie muszą mieć na sobie maseczek. Więcej o sporcie i rekreacji w całej rozmowie z Robertem Jagiełowiczem na portalu wZielonej.pl.

Prezydent na 96fm – 06.05.2020

Jak wygląda odmrażanie sportu w mieście? Kto może korzystać z obiektów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra i na jakich zasadach? O tym w rozmowie z Robertem Jagiełowiczem, dyrektorem MOSiR.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Środa, 6 maja 2020

MK - Radio Index