Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz. Kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Artystę usłyszymy i zobaczymy w niedzielę (27.10) w Hydro(za)gadce Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

– Tej jesieni pogramy z BLISKA! Bez zbędnych szumów i zakłóceń. Zdejmiemy piosenkom futra i schowamy się za nimi. Chcemy żeby było przytulnie dlatego zestaw miejsc, które odwiedzimy nie jest przypadkowy. Będzie Dworzec Kulturalny w Wieluniu, Hydrozagadka w Zielonej Górze oraz Festiwal Kombinat. Dodatkowo Borówka Music zabiera nas na cieplutkie domówki! Wpadajcie pośpiewać i poleżeć! My nie możemy się doczekać tym bardziej, że jesień jest właśnie od tego. Melancholia z uśmiechem! Do zobaczenia! 

Debiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut”, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród
nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zrywa z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i sygnalizuje, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięga po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawi się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można wyczuć neo-hippisowską aurę, która unosi się nad jego nowym wydawnictwem.

Miłość. Strona B. to tytuł drugiego albumu Leskiego, który ukazał się 8 czerwca. Płyta zawiera jedenaście autorskich utworów, opowiadających o miłości, kiedy mija okres demo i zaczyna się prawdziwe życie. W nagraniu płyty zostały wykorzystane analogowe syntezatory z lat 80. oraz kultowe automaty perkusyjne. Nie brakuje także instrumentów akustycznych takich jak fisharmonia czy sansula. Leski konsekwentnie łączy te dwa światy, ponieważ oba wynikają z jego życiowego doświadczenia. Album promuje singiel Skowyt. Producentem płyty jest Marcin Bors.

Drugi, autorski album Leskiego Miłość. Strona B., to jedenaście historii opowiadających o zakrętach, pułapkach i krawędziach miłości. Pierwsza płyta Splot była płytą marzyciela. Miłość. Strona B. jest opowieścią faceta, który nadal nie boi się marzyć, ale też mocno stąpa po ziemi. Inspiruje go codzienność, bo to w niej dzieją się najciekawsze i najbardziej emocjonujące rzeczy.

(niedziela) 27.10.2019, godz.19.00, Zielonogórski Ośrodek Kultury, Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3, bilety: 30 zł

fot. materiały organizatorów