Kolejny bardzo dobry występ naszych juniorów w Lidze Juniorów. W drugiej rundzie zmagań zielonogórzanie okazali się najlepsi na torze w Częstochowie.

Pod Jasną Górą ponownie zobaczyliśmy najsilniejszy skład zielonogórskiej drużyny. Norbert Krakowiak, Damian Pawliczak i Mateusz Tonder mają już na swoim koncie występ w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 i to doświadczenie okazało się dzisiaj bezcenne.

I. RM Solar Falubaz Zielona Góra – 26 pkt.
7. Norbert Krakowiak – 9 (2,3,2,2)
8. Mateusz Tonder – 11 (3,3,2,3)
9. Damian Pawliczak – 6 (d,2,1,3)

II. Bocar Włókniarz Częstochowa – 20 pkt.
10. Mateusz Świdnicki – 12 (1,2,3,3,3)
11. Bartłomiej Kowalski – 8 (0,3,2,1,2)
12. Kamil Król – 0 (u,0,t,t)

III. Moje Bermudy Stal Gorzów – 18 pkt.
16. Wiktor Jasiński – 8 (3,2,3,0)
17. Kamil Pytlewski – 4 (1,2,1,0)
18. Kamil Nowacki – 6 (3,0,2,1)

IV-V. Betard Sparta Wrocław – 17 pkt.
4. Bartosz Curzytek – 4 (1,1,1,1)
5. Mateusz Panicz – 4 (0,2,1,1)
6. Michał Curzytek – 9 (2,2,3,2)

IV-V. PGG ROW Rybnik – 17 pkt.
13. Mateusz Tudzież – 8 (2,3,3,w)
14. Błażej Wypior – 2 (0,2,0,w)
15. Przemysław Giera – 7 (1,3,2,1)

VI. Motor Lublin – 13 pkt.
1. Wiktor Lampart – 0 (w,w,w,w)
2. Wiktor Trofimow jr – 10 (2,3,3,2)
3. Wiktor Firmuga – 3 (1,1,0,1)

VII. MrGarden GKM Grudziądz – 12 pkt.
19. Denis Zieliński – 3 (2,1,0,w)
20. Damian Lotarski – 7 (3,w,1,3)
21. Kacper Łobodziński – 2 (0,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. (66,47) Lampart (w/opona), Trofimow jr, Curzytek, Panicz
2. (66,38) TonderKrakowiak, Świdnicki, Kowalski
3. (66,55) Jasiński, Tudzież, Pytlewski, Wypior
4. (67,55) Lotarski, Zieliński, Firmuga, Lampart (w)
5. (65,59) Krakowiak, Curzytek, Curzytek, Pawliczak (d/start)
6. (66,30) Tudzież, Świdnicki, Giera, Król (u)
7. (66,31) Nowacki, Pytlewski, Zieliński, Łobodziński
8. (65,28) TonderPawliczak, Firmuga, Lampart (w)
9. (66,06) Kowalski, Curzytek, Curzytek, Król
10. (65,79) Giera, Wypior, Łobodziński, Lotarski (w/2xost.)
11. (65,14) Trofimow jr, Jasiński, Pytlewski, Firmuga
12. (66,51) Tudzież, Panicz, Curzytek, Wypior
13. (66,56) Jasiński, TonderPawliczak, Nowacki
14. (65,03) Świdnicki (Król – t), Kowalski, Lotarski, Łobodziński
15. (66,00) Trofimow jr, Giera, Firmuga, Wypior (w/u)
16. (66,33) Curzytek, Nowacki, Panicz, Jasiński
17. (66,33) PawliczakKrakowiak, Łobodziński, Zieliński
18. (65,50) Świdnicki, Trofimow jr, Kowalski, Lampart (w)
19. (67,07) Lotarski, Curzytek, Panicz, Zieliński (w/su)
20. (65,95) TonderKrakowiak, Giera, Tudzież (w/2xost.)
21. (66,19) Świdnicki, Kowalski (Król – t), Nowacki, Pytlewski

W klasyfikacji łącznej zielonogórzanie umocnili się na czele i mają aż pięć punktów przewagi nad drugą drużyną z Częstochowy.

Drużyna Pkt.
1 RM Solar Falubaz Zielona Góra 12
2 Bocar Włókniarz Częstochowa 7
3 Motor Lublin 6
4 Moje Bermudy Stal Gorzów 6
5 MRGARDEN GKM Grudziądz 4
6 PGG ROW Rybnik 2,5
7 Betard Sparta Wrocław 2,5
8 FOGO Unia Leszno 2
fot.: Patryk Kowalski
źródło: sportowefakty.pl / falubaz.com