Jeden srebrny i cztery brązowe medale przywieźli z zawodów MMA, które odbyły się w Obornikach Śląskich, przedstawiciele Teamu Fighting Zielona Góra.

Rywalizacja odbywała się w ramach Amatorskiej Ligi MMA oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski MMA. W tych drugich zmaganiach na najniższym stopniu podium stanął Kamil Mrozowski, który walczył w kategorii 77 kg. Stoczył dwa pojedynki. W tego typu zawodach każdy pojedynek trwa cztery minuty. W przypadku remisu, dogrywka trwa jeszcze dwie minuty. K. Mrozowski przyznaje, że sztuki walki to jego ogromna pasja. – Trenuję od siódmego roku życia. Zaczynałem od karate kyokushin. Później zająłem się kickboxingiem, a następnie płynnie przeszedłem do MMA – wyjaśnia zawodnik, któremu podoba się to, że w klatce można wykorzystywać różne sztuki walki. – Wszyscy oglądają filmiki w internecie. Media społecznościowe napędzają zainteresowanie mieszanymi sztukami walki. Do naszego klubu też przychodzi coraz więcej młodych ludzi – dodaje.

Srebrny medal przywiózł do Zielonej Góry Marcin Jurewicz (kat. 77 kg), a z brązowymi medalami zakończyli zawody w Obornikach: Kamil Łechtański (70 kg), Kamil Szwajkowski (77 kg) i Jakub Panachida (77 kg). Wszyscy rywalizowali w Amatorskiej Lidze MMA – ALMMA. – Bardzo dużo zawodników, którzy teraz walczą zawodowo w organizacjach KSW czy UFC, biło się wcześniej „na ALMMie” – zauważa K. Mrozowski, który teraz szykuje się do kwietniowych zawodów o Puchar Polski, a następnie do amatorskich mistrzostw Europy.

(mk)