Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek (29.10) na Lubuskie Zaduszki Jazzowe, podczas których wystąpi Ewa Uryga z zespołem.

Ewa Uryga – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uznana przez magazyny Jazz Forum oraz Twój Blues za jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.  Dysponuje fantastycznym głosem, ale jej szczególnym atutem jest siła jej interpretacji.

Projekt muzyczny „Mahalia Jackson in Memoriam” jest ukłonem w stronę legendy muzyki jazzowej, gatunku negro spirituals – Mahalii Jackson(1911-1972) – królowej muzyki gospel. Chciałabym zaproponować program inspirowany muzyką Mahalii Jackson, której twórczość zafascynowała mnie jeszcze w wieku młodzieńczym. O absolutnej wyjątkowości tego przedsięwzięcia stanowi fakt, że zostanie w nim zaśpiewana kompozycja Fryderyka Chopina, do której tekst został napisany przez Mahalię Jackson.

Ponadto na koncercie będzie można usłyszeć bardzo znane utwory z repertuaru Mahalii, ale w zupełnie innych aranżacjach jazzowych. Autorem aranżacji jest Mark Soskin.
W projekcie między innymi znalazł się utwór z filmu Żona Pastora – Somebody bigger than you and I, w którym główną rolę zagrała Withney Houston, a wiele lat wcześniej, utwór ten wykonywała jako jedna z pierwszych – Mahalia Jackson. Koncert jest wspaniałą okazją do przypomnienia w nowej jazzowej odsłonie muzycznej, legendarnej Mahalii Jackson, niestety trochę zapomnianej artystki…

Uwaga:
W związku z pandemią, wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zajmowanie miejsc wyznaczonych przez organizatora.

 

 

 

Ewa Uryga – Mahalia Jackson In Memoriam
Lubuskie Zaduszki Jazzowe
29 października, godz. 19.30
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

zok.com