– Zdecydowana większość zielonogórzan rozumie zagrożenie i nosi maseczki – mówił nam dziś w Rozmowie na 96 FM Jarosław Tchorowski, komendant miejski zielonogórskiej policji.

W naszym mieście zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy zielonogórzanie nie respektują obowiązku zasłaniania nosa i ust. Przypomnijmy, za brak maseczki można dostać grzywnę w wysokości do 500 zł.

Oczywiście policjant decyduje o sposobie rozstrzygnięcia postępowania w danej sytuacji. Teraz na pewno jest czas na to, o czym mówił komendant główny – “zero tolerancji”. Policjanci zdecydowanie bardziej przyglądają się, jak wygląda realizacja tego obowiązku – Jarosław Tchorowski.

Zielonogórska policja prowadzi też na ten temat statystyki. Przypomnijmy, obowiązek ponownego noszenia maseczek, także na zewnątrz mamy od 10 października.

Policjanci zielonogórskiej komendy w całym powiecie nałożyli 308 mandatów karnych oraz w 81 przypadkach skierowany zostanie wniosek do sądu. Najczęściej to osoba odmówiła przyjęcia mandatu, ale też czasami sami policjanci odstępowali od ukarania mandatowego, aby skierować wniosek o ukaranie do sądu – Jarosław Tchorowski.

Komendant zaznaczył, że po skierowaniu sprawy do sądu, w większości przypadków decydowano się o ukaraniu tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. – W konstytucji RP jest przecież zapis o ochronie zdrowia i życia ludzi – dodał Tchorowski.

Gość na 96 fm: Jarosław Tchorowski

Gościem programu jest Jarosław Tchorowski, komendant miejski policji.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Niedziela, 18 października 2020

MK - Radio Index