“Nareszcie! #Czas na kulturę” – pod takim hasłem na muzyczne występy w przestrzeni miejskiej zaprasza zielonogórzan prezydent Janusz Kubicki.

W sobotę i niedzielę będziemy mogli wysłuchać muzyki na żywo. Z zachowaniem rzecz jasna obostrzeń sanitarnych, a więc utrzymaniem dwumetrowego dystansu i w maseczkach. Dopuszczona widownia to 150 osób.

“Można, wreszcie można coś otworzyć! Dawno nie było możliwości słuchania muzyki na żywo, stąd propozycja, abyśmy w weekend spotkali się na mieście. Chcemy takie skromne wydarzenia muzyczne zrobić, w sobotę i niedzielę, żeby 150-osobowa publiczność mogła posłuchać muzyki na żywo. Każdy z nas już troszkę zatęsknił za tym, żeby wyjść do miasta” – Janusz Kubicki.

W sumie na zielonogórzan czekać będą cztery koncerty. Dwa na Placu Teatralnym i po jednym w Ogrodzie Botanicznym i przy ratuszu. Kto wystąpi?

“W sobotę o 14:00 wystąpi Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej, o 17:00 na Placu Teatralnym będzie Kwartet Smyczkowy Jakuba Kotowskiego. W niedzielę w tym samym miejscu, o 14:00 wystąpi Jadwiga Macewicz, zaś o 17:00 przy ratuszu Dubai Dixie Band. Będzie troszkę muzyki, zapraszamy wszystkich, do 150 osób, czego będziemy pilnować” – Janusz Kubicki.

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.

MK - Radio Index