Z inicjatywy prezydenta Janusza Kubickiego, Urząd Miasta Zielona Góra ufundował Fabryce Pasji dwie drukarki 3D do produkcji przyłbic ochronnych potrzebnych lekarzom do ochrony przed koronawirusem.

 Na pomysł pomocy lekarzom wpadł Łukasz Więcek, prezes Fundacji Fabryka Pasji. Inicjatywa spodobała się Robertowi Górskiemu, lekarzowi zielonogórskiego pogotowia. Więcek codziennie jest na nocnym dyżurze, ok. drugiej nad ranem „ściąga” z drukarki gotowe przyłbice i wprawia w ruch maszyny.

Przyłbice są dostarczane za darmo oddziałom ratunkowym i zakaźnym, ratownikom i strażakom w Lubuskiem. Na pomyśle skorzystała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze, zapotrzebowanie na „tarcze” ochronne zgłosiły np. oddział zakaźny w Gorzowie Wielkopolskim, i szpital w Toruniu.

– Sami pracujemy nad optymalizacją samego procesu druku – napisał na Facebooku Łukasz Więcek. – Jeszcze kilka dni temu byliśmy w stanie wytwarzać około 40 przyłbic dziennie. Teraz, dzięki naszym darczyńcom oraz optymalizacji procesu druku uda nam się zwiększyć dzienny wolumen produkcji do… 110-130 sztuk! – cieszy się. – Tak – w ciągu kilku dni udało się potroić produkcję! Dzięki kolejnym dwóm maszynom, zwiększymy dzienną produkcję o kolejne 20 sztuk. Serdeczne podziękowania dla Janusza Kubickiego za przyłączenie się do tej wojny z koroną! Panie Prezydencie,  jak to powiedział mój siostrzeniec – Jesteś Przekozakiem.

Do akcji „Przyłbica w Koronie” dołączyły kolejne miasta: Warszawa, Kraków, Radom i Ciechocinek. Organizatorzy wciąż zbierają od lokalnych placówek zdrowia zapotrzebowanie na przyłbice. Mają zamówienie na ponad 2000 sztuk.

Akcję rozkręca ekipa w składzie: Łukasz Więcek, Justyna Więcek, Eliza Zaborowska i Przemysław Stróżniak.

Koronawirus przenoszony jest drogą kropelkową do organizmu drugiego człowieka. Przyłbica pomaga ratownikowi, lekarzowi i ratownikowi w kontakcie z pacjentem. To rodzaj rycerskiej zbroi.

Nowy dzień, nowe dobre wiadomości <3 Z inicjatywy Prezydenta Miasta – pana Janusza Kubickiego, Urząd Miasta Zielona…

Opublikowany przez Przyłbica w Koronie Czwartek, 26 marca 2020