Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10-02.11) akcję zainicjował Prezydent Janusz Kubicki i Urząd Miasta Zielona Góra wychodzi z pomocą do lokalnych przedsiębiorców – odkupi od nich chryzantemy w doniczkach, których nie uda im się sprzedać. Kwiaty zostaną posadzone na zielonogórskich rondach.

Urząd Miasta: Szanowni Państwo, decyzja o zamknięciu cmentarzy była dla nas wszystkich zaskoczeniem. 1 listopada nie odwiedzimy grobów naszych bliskich. Decyzja ta ma znaczny wpływ także na naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy sprzedają w tym okresie znicze i kwiaty. Dlatego #kolorowaZG rusza z pomocą! 💪

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Zakład Gospodarki Komunalnej odkupi od zielonogórskich handlowców – w cenach hurtowych – chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać. Trafią one na nasze ronda, skwery oraz do naszych parków. Jesienią Zielona Góra będzie znowu kolorowa.

Wszystkie osoby zainteresowane taką formą pomocy prosimy o kontakt. Od jutra (31.10) od godz. 8:00 rano czekamy na Państwa telefony pod nr 609 453 791.

UM - ZG