To już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia władze miasta zapraszają zielonogórzan do wspólnego świętowania w samym sercu Zielonej Góry. Życzenia świąteczne, Betlejemskie Światełko Pokoju, kolędy i pastorałki oraz oczywiście wigilijne potrawy dla mieszkańców, jak zawsze budują wyjątkowy klimat, podkreślając czas zbliżających się świąt oraz poczucie wspólnoty w tym wyjątkowym okresie.

Kilka tysięcy pierogów i setki litrów gorącego barszczu. Na zielonogórskiej starówce odbyła się tradycyjna miejska wigilia. Życzenia mieszkańcom złożyli biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Tadeusz Lityński. Całość uroczystości uświetnił koncert kolęd z występem Krystyny Giżowskiej. Harcerze tradycyjnie przywieźli mieszkańcom światełko betlejemskie.

Miejska wieczerza zgromadziła na starówce tłumy mieszkańców. Zielonogórzanie przyszli przełamać się opłatkiem, wysłuchać życzeń i zabrać do domu błogosławieństwo. Zdrowych, wesołych, ale przede wszystkim spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.