„Miejski alert” już nie codziennie, a dwa razy w tygodniu. Audycji, w której prezydent odpowiada na pytania mieszkańców o funkcjonowanie miasta w czasach pandemii, można posłuchać w poniedziałki i piątki o 10.30 w Radiu Index, na falach 96 fm.

Już od kilkunastu dni raport prezydenta dotyczący nowych zakażeń koronawirusem w mieście i województwie rozpoczynał się od słów: zero nowych przypadków. Pod tym względem sytuacja w naszym regionie jest dobra, dlatego „Miejski alert” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Podczas tych audycji redaktor Kaja Rostkowska nadal będzie rozmawiała z prezydentem miasta na tematy związane z koronawirusem. – Cieszę się z małej ilości zachorowań, ale nigdy nie powiedziałem o końcu epidemii. Nie jestem zwolennikiem całkowitego rozluźnienia i zachowywania się, jakby nic się nie stało. Zalecam samoizolację, kiedy ktoś się źle czuje. Jednak trzeba powoli wracać do normalności – podkreślał Janusz Kubicki.

Słuchacze nadal wysyłają swoje pytania mailowo oraz zadają je na bieżąco pod transmisjami. Jeden z mieszkańców zapytał, kiedy zostanie otwarty park linowy. – O otwarciu placów zabaw decyduje rząd – przypomniał J. Kubicki. – Z parkiem linowym jest jeszcze inny problem. Wandale go zniszczyli, podcięli liny nośne. Brak mi słów. Nie wiem, kiedy uda się go naprawić. Musimy oszacować koszty naprawy. Jestem załamany bezmyślnością ludzi, którzy to zrobili. Ktoś musiał mieć nóż, żeby podciąć te liny. Kto nosi takie rzeczy wychodząc z domu – pytał zdenerwowany włodarz miasta. Przekrój zadawanych w audycji pytań jest bardzo różny. Mieszkańcy dostali konkretne odpowiedzi na temat ślubów, czy sygnalizacji świetlnej. – Nie wiem, czy warto wracać do samodzielnego wzbudzania sygnalizacji, bo wtedy trzeba dotykać guzików, a to zawsze wiąże się z ryzykiem przenoszenia wirusa – odpowiedział J. Kubicki. Dobre informacje miał za to dla par biorących ślub cywilny. – Życzę wszystkiego najlepszego tym, którzy wchodzą na nową drogę życia i informuję, że w tej ważnej chwili, oprócz świadków, mogą też brać udział rodzice państwa młodych – zapowiedział prezydent.

J. Kubicki wyraził też ubolewanie, że śmieci z remontów przeprowadzanych przez zielonogórzan w czasie pandemii, znalazły się w lasach.

Prezydent zapowiedział początek rozmów na temat ścieżek rowerowych pomiędzy włodarzami Zielonej Góry, Nowej Soli i Sulechowa. – Rozmawialiśmy jak je połączyć, każde miasto ma sieć ścieżek, ale brakuje kilku kilometrów połączeń pomiędzy nimi. Pani marszałek województwa też jest orędowniczką tego pomysłu i nam pomoże. Ludzie coraz więcej jeżdżą na rowerach, potrafią robić sobie całodzienne wycieczki, ale chcą, żeby było bezpiecznie. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy śmigać po nowych ścieżkach – powiedział J. Kubicki.

Odniósł się też do nominacji w wyzwaniu Hot16challenge2. – Wolałbym nie robić czegoś, co nie jest moim naturalnym środowiskiem, a rapowanie nim nie jest. Śpiewanie nie jest moją mocną stroną – przyznał.

Nie usłyszymy więc 16 wersów od prezydenta Zielonej Góry, jednak w radiu można będzie go usłyszeć nie tylko w audycji „Miejski alert”. Janusz Kubicki powraca do audycji „Prezydent na 96 fm”, która jest emitowana w Radiu Index w środy o godz. 12.30.

Gdzie posłuchać prezydenta?

Archiwalnych nagrań rozmów z prezydentem Kubickim można wysłuchać na fanpage’u Radia Index na Facebooku, w zakładce: Na żywo. Udostępniane są również na oficjalnym fanpage’u miasta: Miasto Zielona Góra. Na żywo „Miejski alert” jest transmitowany w poniedziałki i piątki o godz. 10.30 w internecie na: Facebooku Radia Index , Facebooku miasta, Facebooku Wiadomości Zielona Góra oraz oczywiście w radiu na falach 96 fm. Pytania można zadawać na Facebooku pod transmisją audycji lub wysłać na adres mailowy: alert@wZielonej.pl

(ap)-ŁZ