Czy województwo lubuskie to fenomen w walce z epidemią koronawirusa? Coś w tym musi być. Nasz region wciąż odnotowuje najmniejszą liczbę zachorowań w skali kraju.

Cała Polska zastanawia się, co się dzieje w województwie lubuskim, bo pacjentów – w porównaniu z innymi regionami – mamy bardzo mało. Nad tym zastanawialiśmy się również w „Miejskim Alercie” Radia Index podczas rozmowy z Januszem Kubickim. Z czego może wynikać tak dobry wynik lubuskiego – pytaliśmy prezydenta Zielonej Góry.

“Jest to kwestia pewnej dyscypliny, która wprowadzamy. Po zakończeniu epidemii badacze i historycy pewnie będą chcieli zgłębić te historię. co tu się dzieje, że lubuskie jest takie odporne” – Janusz Kubicki.

Kubickiego zapytaliśmy również o to, jak wygląda sytuacja w obu zielonogórskich Domach Pomocy Społecznej. – Na całe szczęście w zielonogórskich DPS-ach nie ma zachorowań  – mówił prezydent Zielonej Góry.

“W naszych DPS-ach zaraz po tym, jak pojawił się “pacjent zero” podjęliśmy decyzję o  zamknięciu DPS-ów i zakazie wychodzenia pensjonariuszy poza teren. Odpukać, nie mamy jeszcze żadnych groźnych sytuacji, choć jedna alarmowa sytuacja już miała miejsce” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 20.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 20 kwietnia 2020