Tak jak już informowaliśmy – lubuskie szpitale i pogotowia – w tym oczywiście zielonogórskie placówki otrzymają niezbędną pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Zobacz zdjęcia transportu!

fot. UM ZG

Sprzęt miasto przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim i kancelarią premiera pozyskało z Chin. Dziś nadleciał pierwszy transport medyczny.  – Cieszymy się, że możemy otrzymać taką pomoc – mówił dziś w Miejskim Alercie Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Góry odsłonił tym samym kulisy chińskiego transportu do naszego miasta.

Miejski Alert – 06.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

“Doszliśmy do wniosku, że wyślemy do wszystkich parnetrskich miast w Chinach prośbę o informację, jak należy się zachowywać i czy można bezpośrednio kupić sprzet. 19 marca dostaliśmy pierwsze oferty cenowe dotyczące zakupu sprzetu” –  Janusz Kubicki.

Kubicki dodał, że miasto koszty musiało ponieść jeszcze przed samym wysłaniem całego sprzętu do Zielonej Góry.  – Nie bez znaczenia była także pomoc zielonogórskiej firmy LUG – dodaje Kubicki.

fot. UM ZG

Nasza zielonogórska firma LUG, która wspólpracuje z Chinami ma najlepsze ceny. Podjęliśmy decyzję, że wspólnie z nimi będziemy realizować zadanie. Złozyliśmy zamówienie na kwotę ponad miliona złotych.

Po sprzęt do Warszawy udali się żołnierze z jednostek z Czerwieńska, Żagania i Międzyrzecza.

fot. UM ZG:

Maciej Noskowicz - Radio Index