Powracamy do tematu wyborów prezydenckich w Zielonej Górze. W jaki sposób miałyby one być zorganizowane w naszym mieście? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do prezydenta miasta – Janusza Kubickiego – w “Miejskim Alercie”.

Przypomnijmy, część samorządowców z całego kraju otrzymała maile, których nadawcą jest Poczta Polska. Jest w nich prośba o przekazanie informacji ze spisu wyborców.

Janusz Kubicki w ostrych słowach odniósł się do planowanych wyborów:

“Jeśli miałbym określić to jednym słowem – to jest to jeden wielki burdel. Myślę, że to bajzel, chaos jeden wielki nie do ogarnięcia przez nas wszystkich” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 27.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Jeśli chodzi o sprawy formalne, Zielona Góra musi się szykować do organizacji tych wyborów – dodał Janusz Kubicki:

“Przygotowujemy się do tych wyborów, nikt ich nie odwołał. Powołujemy komisje. W Zielonej Górze zgłosiło się 344 osoby do prac w komisjach wyborczych” – Janusz Kubicki.
Maciej Noskowicz - Radio Index

 

Panie prezydencie czy moje dane będą udostępnione Poczcie Polskiej? To pytania, które zdominowały ostatnie odcinki audycji “Miejski Alert”, dodajmy, dedykowanej walce z koronawirusem.

Dla tych, którzy nie chcą, aby ich dane zostały przekazane przed planowanymi na 10 maja wyborami prezydent Janusz Kubicki zaproponował rozwiązanie – wykreślenie z rejestru wyborców.

“Wiele osób pisze do mnie, że nie życzy sobie udostępniania danych. Jest sposób, ale nie jest to pisanie do mnie w mediach społecznościowych. Jest wniosek, który można wypełnić, on jest na stronach urzędu miasta. To wniosek o skreślenie z rejestru wyborców” – Janusz Kubicki.
“To nie jest brak zgody na udostępnianie, to skreślenie z rejestru wyborców. My przez dwa dni będziemy przyjmować te wnioski. Będę rozumiał, że ci, którzy tego nie zrobią, będą chcieli w tym rejestrze funkcjonować” – Janusz Kubicki.
Prezydent podkreślił, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie wyborów. – Nie sądzę, że któryś włodarz nie przekaże spisu wyborców – dodał Janusz Kubicki.
MK - Radio Index
MSZ MOŻLIWOŚĆ WYKREŚLENIA Z REJESTRU WYBORCÓW 👇👇👇