Nie tylko policjanci i strażnicy miejscy, ale nawet strażacy ochotnicy będą kontrolować miejskie obiekty rekreacyjne, które zwykle wybierają przy okazji wypoczynku zielonogórzanie.

W audycji Miejski Alert kolejny raz o pozostanie w domach apelował prezydent Janusz Kubicki. Gospodarz miasta podkreślił, że w weekend popularne w Zielonej Górze miejsca będą pod obserwacją. Spodziewajmy się wzmożonych patroli oraz kontroli.

Miejski Alert – 26.03.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 26 marca 2020

“Do części osób, jeżeli nie dociera przekaz “zostań w domu”, to może dotrze przekaz: “wyjmij z portfela kilkaset złotych, będziesz uboższy i wreszcie może zrozumiesz”. Ostrzegam wszystkich. To nie jest miłe, ale będziemy musieli to robić, jest to konieczne, biorąc pod uwagę to, że walczymy o to, aby u nas było jak najmniej zarażonych. Nie będzie litości dla osób zachowujących się bezmyślnie. Apeluje do dorosłych, nie idźcie z dziećmi na plac zabaw, bo jeżeli nie dacie dobrego przykładu, to ciężko nam będzie egzekwować te zakazy od pozostałych”Janusz Kubicki.

Słuchacze pytali gospodarza miasta o możliwość wizyt na swoich ogródkach działkowych. – Róbmy to, ale z głową – zaznaczył w Radiu Index prezydent.

“Nie ma zakazu, ale należy się zastanowić czy warto. Jeżeli już, to starajmy się być odizolowani, unikajmy tego kontaktu z sąsiadami. Nie zapraszajcie rodzin, bo może to być potem zgubne. Nie ma zakazu, można, ale bądźmy uważni. Zależy nam na spowolnieniu tej choroby, żebyśmy nie powtórzyli wariantu włoskiego”Janusz Kubicki.
Miejski Alert codziennie o 10:30. Macie pytania? Piszcie: alert@wZielonej.pl. Program także do zobaczenia na Facebooku.
MK - Radio Index