– Sytuacja jest dobra, a nawet bardzo dobra, ale wciąż lepiej dmuchać na zimne – to ocena prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, którego pytaliśmy w programie „Miejski Alert” o obecną sytuację naszego miasta w walce z pandemią koronawirusa.

“Cieszę się z tego, że mamy mało zakażeń. Mam nadzieję, że nie sprawdzi się stare polskie przysłowie, że to jest zbyt piękne, by było prawdziwe” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 05.05.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 5 maja 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index

Od północy przywrócony do użytku zostanie Zielonogórski Rower Miejski. – Dzwonił do mnie Robert Górski, który jest „generałem” do spraw rowerów i mówił, że można otwierać – przyznał w audycji Miejski Alert Janusz Kubicki.

Wypożyczalnia będzie działać na dotychczasowych zasadach. Do dyspozycji zielonogórzan będzie 400 jednośladów na 40 stacjach. Pierwsze 20 minut jazdy niezmiennie będzie bezpłatne.

“Rowery będą dostępne od północy, 6 maja. Będą działały tak, jak do tej pory. Będzie można wypożyczać je za pomocą aplikacji lub na panelu w punkcie wypożyczeń. Na takich samych zasadach. Ważne jest, żeby przy skorzystaniu z roweru, mieć rękawiczki, a gdy ich nie mamy, powinniśmy dobrze umyć ręce lub zdezynfekować. Pamiętajmy też, żeby nie dotykać brudnymi rękoma twarzy” – Robert Górski.

Jednoślady będą dostępne od jutra, zaś w niedzielę rusza Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy, czyli popularna giełda na Zjednoczenia.

“Giełda rozpocznie funkcjonowanie w sposób, oczywiście, ograniczony. Te ograniczenia dotyczą nas wszystkich, tak samo jest w galeriach handlowych. Jest koncepcja, żeby giełda wracała do życia tak, jak wiele innych dziedzin” – Robert Górski.
Z prezydentem Zielonej Góry spotykamy się w Miejskim Alercie od poniedziałku do soboty o 10:30.
MK - Radio Index