– Pewne rzeczy rozpoczęliśmy dość wcześnie. Działania wdrażane przez nas były trudne, przez niektórych określane na wyrost – wspomina ostatni miesiąc walki z koronawirusem w mieście Janusz Kubicki.

W ostatnim przed świętami programie podsumowanie ostatnich działań, które były w Zielonej Górze wdrażane, a miały związek z epidemią.

“Na początku dla mnie było najtrudniejsze podjęcie takich decyzji, których jeszcze nikt nie wprowadzał, na przykład zamknięcie imprez masowych. Wszyscy czekali wtedy jeszcze na mecze Stelmetu, na koncerty, które miały się odbyć. Na horyzoncie mieliśmy przecież 8 marca. Wszyscy chcieliśmy jeszcze normalnego życia. Krytyka lała się na mnie, potem zaczęliśmy ograniczać pracę urzędu”Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 11.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Sobota, 11 kwietnia 2020

Niedługo później magistrat wdrożył program Koronapomoc. W audycji Miejski Alert wartość dotychczas zgłoszonych spraw i potrzeb przedsiębiorców wyceniono na kwotę ponad 10 mln zł.

“Ponad 150 przedsiębiorców zwróciło się o pomoc do nas. Wiele kwestii nie dotyczy niestety naszej jurysdykcji, ale tam, gdzie możemy to pomagamy. Odraczamy płatność podatków, użytkowania wieczystego. Zwalniamy z opłat za lokale komunalne, ograniczamy to do symbolicznej złotówki”Janusz Kubicki.

Prośby są różne nie tylko finansowe. Jedna z nich dotyczyła… mediacji między firmami.

Cały program, ostatni przed świętami, zobaczycie na Facebooku. Kolejna audycja we wtorek o 10:30. Pytania: alert@wZielonej.pl.