Sporo służb strzegło w weekend porządku w Zielonej Górze. O to, aby nie dochodziło do większych zgromadzeń dbali policjanci, strażacy ochotnicy oraz straż miejska.

Służby miały sporo interwencji w sobotę, zaś w niedzielę incydentów nie odnotowano. Wpływ na to miała również pogoda. Prezydent Janusz Kubicki liczy jednak, że wzrasta także samoświadomość zielonogórzan. Przypomniał, że karać mogą nie tylko policjanci, ale również przedstawiciele straży miejskiej.

“Będzie z nich korzystać, jeśli będzie taka potrzeba. Wczoraj tych przypadków nie było lub były marginalne, według tych raportów, które mam. Zielonogórzanie stosują się do poleceń oraz akcja “zostań w domu” przynosi coraz lepsze efekty”Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 30.03.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 30 marca 2020

Włodarz był pytany także o zasoby środków dezynfekujących w mieście. Padło również pytanie, czy miasto rozmawiało z dawnym Polmosem w sprawie możliwości produkcji środków dezynfekujących dla mieszkańców miasta, wykorzystując ich linie produkcyjne?

“Nie rozmawialiśmy na ten temat, ale wiem, że kolejne zakłady zostały przezbrojone przez państwo. Produkcja płynów wzrasta, mam nadzieję, że w niedługim okresie będą one bardziej dostępne. My kupujemy te płyny, nie tylko i wyłącznie do dezynfekcji rąk, ale również do dezynfekcji przystanków. Wiem, że ruszy zaraz produkcja płynu przemysłowego, który służy do odkażania powierzchni biurowych i chodników. Też będziemy to robić”Janusz Kubicki.
Nie wszystkie pytania udaje się zadać podczas jednej audycji, ale przechodzą one na kolejny program. Przypominamy Miejski Alert nadawany jest codziennie o 10:30  na 96 FM oraz na Facebooku.