Dobiega końca pierwszy tydzień, w którym ponownie można chodzić do lasu, otwarte są też skwery i parki. Jak to luzowanie obostrzeń wpływa na zachowanie mieszkańców naszego miasta? Pochyliliśmy się nad tym w programie Miejski Alert.

Prezydent Janusz Kubicki przyznał na naszej antenie, że dochodzą go głosy, iż wielu mniejsze restrykcje dotyczące spacerów, potraktowało niemal jak koniec epidemii. Gospodarz miasta podkreślił, to nie czas na takie myślenie. I ostrzegł: patroli w ten weekend jest sporo.

“Młodzi ludzie chyba już zapomnieli, że jest epidemia. Zaczynają się gromadzić, piknikować i dzisiaj posypią się mandaty z tego tytułu. Chodzenie bez maseczek? To jeszcze nie jest ten moment. Policjanci będą to kontrolować” – Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki zaznaczył, że tzw, „Dzika Ochla” wciąż pozostaje zamknięta. – To nie czas na grille – dodał w Radiu Index.

“Ochla dalej jest zamknięta jako miejsce odpoczynku i rekreacji. Wszyscy tam próbują grillować, A to nie tedy droga i nie ten moment. Jeszcze nie!” – Janusz Kubicki.

W audycji prezydent odpowiadał na pytania słuchaczy. Jedno z nich dotyczyło akcji rozdawania maseczek. – Tak dużych akcji już nie planujemy, ale incydentalnie będziemy pojawiać się i wspierać, zwłaszcza osoby starsze – zaznaczył prezydent, z którym cały program do zobaczenia na naszym Facebooku.

Miejski Alert wraca w poniedziałek. O 10:30 zadamy pytania słuchaczy, które jeszcze nie padły i czekamy na kolejne. Piszcie na adres: alert@wZielonej.pl.

Miejski Alert – 25.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Sobota, 25 kwietnia 2020

MK - Radio Index