Czy w Zielonej Górze odbędzie się w tym roku Winobranie i Festiwal im. Anny German? Takie oto pytania skierowaliśmy dziś w „Miejskim Alercie” do Janusza Kubickiego.

Prezydenta Zielonej Góry pytaliśmy dziś właśnie o to, czy największe kulturalne imprezy w mieście zostaną odwołane. Janusz Kubicki nie ukrywa, że nad odwołaniem obu imprez miasto bardzo poważnie się zastanawia, choć żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.

“Jeszcze nie odwołaliśmy Winobrania, ale to chyba odejdzie do przeszłości. Pani dyrektor ZOK Agata Miedzińska prowadzi rozmowy, ale bez zobowiązań finansowych. Chyba jednak Winobranie nie będzie takie, do jakiego przywykliśmy. Wirus do tej pory nie zniknie, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli kogoś gościć” – Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry dodaje, że takie decyzje – odnośnie odwołania imprez kulturalnych – są bardzo trudne, ale liczy na zrozumienie mieszkańców. A samo Winobranie –  jeśli się odbędzie – to na pewno w zupełnie innej formule niż dotychczas.

“Być może coś zrobimy, ale nie w takiej formule jak wcześniej. Mądrzy na tym świcie odwołują masowe imprezy wszystkie, to coś w tym jest. Mieszkańcy pewnie to zrozumieją, choć będzie to trudne” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 21.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 21 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz – Radio Index