– Najłatwiej jest narzekać – mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki w “Miejskim Alercie” na 96 FM. Kubicki odniósł się do wczorajszej „akcji maseczkowej” w naszym mieście.

Oprócz pozytywnych reakcji zielonogórzan pojawiły się także te negatywne. Część mieszkańców w niektórych punktach stała blisko siebie, w niektórych punktach dochodziło do agresywnych zachowań. Wiedzieliśmy, ze tak może się stać, ale chcieliśmy postawić na szybkość działania – mówił na naszej antenie prezydent Zielonej Góry.

“Też rozmawiałem z druhami. Oni twierdzą, że zielonogórzanie byli bardzo zdyscyplinowani. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasze rozwiązanie nie jest idealne. Chcieliśmy zadziałać szybko” –  Janusz Kubicki.

– Krytykę przyjmuję na siebie, a przy okazji kolejnych takich akcji chcemy wyciągnąć wnioski. – mówił Kubicki,

“Zawsze wszystko można zrobić lepiej. Można nic nie robić i wtedy nie popełni się żadnych błędów. Ta akcja moim zdaniem w większosci punktów była przeprowadzona dobrze”Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 10.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Piątek, 10 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz