– Jesteśmy zdyscyplinowani, ale nie brakuje też ludzi, którzy apelu “zostań w domu” nie traktują poważnie – mówił w audycji Miejski Alert Janusz Kubicki.

Prezydent Zielonej Góry stwierdził, że weekend przebiega w miarę spokojnie. Pogodną sobotę wielu z nas zdecydowało się jednak spędzić w domach.

“Zielonogórzanie zdali egzamin i brawa dla nich. Miasto w wielu miejscach wygląda na puste. Jest się z czego cieszyć, ale oczywiście daleko nam do dyscypliny, którą mają Chińczycy. W Zielonej Górze też znalazło się kilku idiotów, którzy postanowili nie przestrzegać zakazów”Janusz Kubicki.

Gospodarz miasta wskazał przypadki i miejsca, w których musiały interweniować służby.

Miejski Alert – 29.03.2020

"ZNALAZŁO SIĘ KILKUDZIESIĘCIU IDIOTÓW" czyli jak wyglądała sobota #zostańwdomu w Miasto Zielona Góra…Mieszkańcy osiedla urządzili piknik, spacery na zamkniętej Dzikiej Ochli, na Górce Tatrzańskiej pełno młodzieży z alkoholem, w Parku Sowińskiego duże skupiska ludzi. :(Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa.Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Niedziela, 29 marca 2020

“Ponad trzydzieści osób próbowało spędzić czas na Dzikiej Ochli. Przy jednym z bloków na Batorego sąsiedzi urządzili sobie piknik. Interweniowała straż miejska. Dron też namierzył kilka zgromadzeń na Tatrzańskiej. Głównie młodzi ludzie spożywali alkohol. Podobna sytuacja była w parku na Sowińskiego. Tam alkohol pili dorośli, nie reagowali na prośby strażaków ochotników. Musiał interweniować patrol policji”Janusz Kubicki.

Po mieście cały czas jeździ samochód, z którego wydobywa się dźwiękowy apel, by pozostać w domach.

Miejski Alert codziennie o 10:30. Niezadane dziś pytania przywołamy w kolejnym programie. Piszcie do nas: alert@wZielonej.pl.

MK - Radio Index