Czy przestaliśmy się bać koronawirusa?  W ostatni weekend mieszkańcy Zielonej Góry korzystali z uroków ładnej pogody.

Część z nich była również na giełdzie lub w skansenie w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Czy nastąpiło „zielonogórskie rozprężenie?” O to zapytaliśmy w programie „Miejski Alert” prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego:

“Moim zdaniem chyba przestaliśmy się bać. Większość uważa, że nas ten wirus nie dotyczy. Tłumy ludzi, które pojawiły się bez maseczek świadczy o tym, ze przestaliśmy się go bać” – Janusz Kubicki.

Pojawiły się ostatnio informacje, że 18 maja rząd zniesie obostrzenia w zakresie gastronomii. Na razie jednak nie ma konkretów w tej sprawie. Co na to prezydent miasta?  – Musimy być na to przygotowani – uważa Janusz Kubicki.

“Poczekajmy na stanowisko całego rządu. Mówi się, że w tym tygodniu poznamy kolejne elementy. Z gastronomią jest różnie i poznamy kolejne przecieki” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 11.05.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 11 maja 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index