Nie ustają apele o pozostanie w domach, tym bardziej na czas weekendu. Pogoda, zwłaszcza w sobotę ma być iście wiosenna, ale w programie Miejski Alert kolejny raz o rozsądek prosił prezydent Janusz Kubicki.

Jedna ze słuchaczek pytała, czy po mieście będzie jeździć samochód, który z głośników apelowałby o niewychodzenie na zewnątrz bez potrzeby.

“Ten zakaz będzie, będzie ogłaszany przez miejskie syreny. Będą dodatkowe patrole. Nie tylko policja, straż miejska, ale również strażacy ochotnicy będą na patrolach. Będzie w użyciu też dron. Zostań w domu, to działa, więc “wielki brat” będzie działał również z powietrza” – Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 27.03.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Piątek, 27 marca 2020

Prezydent podkreślił też, że większość spraw w urzędzie można załatwić zdalnie. Mieszkanka Zielonej Góry pytała o to, jak kontaktować się z Wydziałem Świadczeń Rodzinnych w razie potrzeby dostarczenia dodatkowych dokumentów.

“Na stronach jest informacja, jak każdy wydział kontaktuje. Najczęściej jest to droga mailowa. Urzędnicy umawiają na godziny konkretną osobę, a jeżeli można zrobić coś zdalnie, to robią to zdalnie. Wydziały też mają obecnie ograniczoną liczbę pracowników. Staramy się większość spraw załatwiać mailowo” – Janusz Kubicki.
Pytacie o różne sprawy, także o wydarzenia takie jak Winobranie. – Boję się o tę imprezę, ale to wszystko schodzi teraz na dalszy plan – dodał Janusz Kubicki.
Miejski Alert codziennie o 10:30.