O zdrowy rozsądek apeluje do zielonogórzan prezydent Janusz Kubicki. Mowa o wyjściu z domu. Ministerstwo zdrowia zaleca ograniczenie wyjść niemal do zera.

Mieszkańcy natomiast pytali w programie Miejski Alert – jeśli już wyjść, to dokąd?

“Tatrzańskiej nie będę polecał, bo może się okazać, że tam zaraz będzie jak w Focusie. My będziemy te miejsca monitorować. Place zabaw są zamknięte, nie musimy jechać na Tatrzańską, jedźmy gdzieś w głąb do lasu. Słyszeliście państwo ministra zdrowia, on zaleca, żeby w ogóle ograniczyć jakąkolwiek aktywność, a jeżeli już to samemu lub z tymi, z którymi się mieszka”Janusz Kubicki.

Miejski Alert – 25.03.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 25 marca 2020

Prezydent zaznaczył, że wstęp na tzw. Dziką Ochlę będzie zamknięty. W weekend będzie też wzmożona ilość kontroli. Służby będą sprawdzać również, czy nie dochodzi do większych zgromadzeń.

“Cieszmy się, że Zielona Góra posiada tyle lasów, do których można pójść. Nie chodźmy na Tatrzańską, czy na Dziką Ochlę, ale nie tędy droga. Będziemy tych miejsc pilnować. Są przepisy, które pozwolą karać tych, którzy będą łamać zakazy. Postaramy się, aby w weekend kontroli było zdecydowanie więcej”Janusz Kubicki.

W programie pojawiały się też inne pytania. Jedno z nich dotyczyło tegorocznych komunii. Prezydent przyznał, że gdyby to zależało od niego decyzję o przesunięciu o rok podjąłby już teraz.

Program Miejski Alert codziennie o 10:30. Pytania ślijcie na adres: alert@wZielonej.pl.

MK - Radio Index