Sezon roweru miejskiego rozpoczął się 1 marca. Potrwa aż do 30 listopada. To dlatego, że zielonogórzanie bardzo chętnie podróżują na dwóch kółkach, nie tylko rekreacyjnie, ale i do pracy.

Łukasz Dubieniecki z firmy Nextbike tłumaczy: – W niektórych miastach sezon kończy się wcześniej, ale w Zielonej Górze jest duże zapotrzebowanie na nasze rowery.

Arkadiusz Sobków, kierownik biura ruchu drogowego i strefy płatnego parkowania w magistracie przypomina, że rok temu rowery też mogliśmy wypożyczyć do 30 listopada. – Mamy przerwę zimową w grudniu, styczniu i lutym – wyjaśnia.

Rower miejski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zielonogórzan. Od inauguracji systemu 21 sierpnia 2018 r. zarejestrowało się w nim ponad 29 tys. osób, które wypożyczyły jednoślady aż 450 tysięcy razy. Zielonogórski Rower Miejski to obecnie 400 rowerów, 40 stacji, 10 tandemów i 10 rowerów familijnych typu cargo.

Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Za wypożyczenie, które trwa od 21 minut do godziny, zapłacimy 2 zł, a powyżej tego czasu – 4 zł. Te opłaty się sumują. Aby podróżować po Zielonej Górze rowerem, trzeba mieć założone konto w systemie. Można to zrobić przez aplikację Nextbike w smartfonie lub stronę Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.

RK