W sobotę (7.12) można dołączyć do schroniskowych Mikołajów w wesołym marszu do miasta.

  Z uwagi na zakaz wstępu do lasu, Mikołaje wyruszają na spacer do miasta. – Pokażmy psom inną część Zielonej Góry – mówi Magdalena Zwolska, rzeczniczka Inicjatywy dla Zwierząt, która prowadzi schronisko. – Rusz z nami, daj psom kilka kilometrów radości. Niech je zobaczy pół miasta i niech one się przekonają, że Zielona Góra to nie tylko las, który widzą na co dzień.

Zbiórka o godz. 10.30 przed Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Szwajcarska 4. – Trzeba przygotować psy, założyć im szelki, podpiąć smycze i rozdzielić między wolontariuszy i zielonogórzan, którzy zdecydują się z nami pospacerować – dodaje M. Zwolska.

O 11.00 rozpocznie się marsz na deptak. Psy z opiekunami odwiedzą pomnik Bachusa, zrobią kółko, i wrócą do schroniska ok. godz. 14.00. A jeśli ktoś bez pamięci zakocha się w swoim czworonożnym towarzyszu wycieczki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby po powrocie do biura – porozmawiać o adopcji. Bo taki jest główny cel mikołajkowej wędrówki po mieście. Warto zabrać ze sobą czapkę i płaszcz Mikołaja. Mile widziane są też Elfy i Śnieżynki.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy