…co nie znaczy, że mniej radosne! Może nie uściskamy osobiście brodatego jegomościa w czerwonej czapce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spotkać się z nim i innymi dziećmi w sieci. Zabawy będzie bez liku!

Zielonogórskie placówki przygotowały na niedzielę, 6 grudnia, atrakcje dla najmłodszych (i nie tylko). Z powodu pandemii koronawirusa, większość z nich odbywa się w internecie.

MIKOŁAJ NA PRZYSTANKU

Mikołaj podróżował zwykle specjalnym autobusem MZK. W tym roku dzieci będą mogły spotkać się z nim na wyznaczonych przystankach. Mikołajkowy autobus pełen niespodzianek zajedzie w niedzielę, 6 grudnia w następujące miejsca:

– w godz. 11.20-11.50 – pętla na os. Czarkowo,

– w godz. 12.00-12.30 – zatoka przy Filharmonii Zielonogórskiej,

– w godz. 13.00-13.30 – Centrum Przesiadkowe – Dworzec Główny (w pobliżu peronu A3),

– w godz. 14.00-14.30 – os. Pomorskie/Szosa Kisielińska (przystanek nr 161).

Miejski Zakład Komunikacji i lokalni sponsorzy zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowaniu bezpiecznego odstępu.

W ŚWIECIE PANA KLEKSA

W niedzielę, 6 grudnia, o godz. 12.00 Lubuski Teatr zaprasza na rodzinne oglądanie online „Akademii Pana Kleksa”. Kody dostępu na spektakl są do kupienia przez platformę abilet.pl w cenie 20 zł. Czas trwania spektaklu to 90 minut, przeznaczony jest dla dzieci od 7 lat.

„Cześć. Jestem Adaś. Adaś Niezgódka. Mam dziesięć lat. I generalnie nic mi się nie udaje…” – tak zaczyna się nasza Akademia Pana Kleksa. To muzyczna, kolorowa i zarazem teatralna podróż do świata, gdzie dziecko to nie tylko dziecko, ale także partner do rozmowy – ze swoim światem, kompleksami, strachami, ale też ogromnymi zaletami – czytamy na stronie LT. – Akademia Pana Ambrożego Kleksa to miejsce, gdzie tolerancja + dziecko = człowiek. To tak proste równanie, że aż za często o tym zapominamy. Czy nasz Adaś uwierzy w siebie i w swoje siły? Czy jego słabości staną się jego atutami? Czy Ambroży Kleks uratuje świat fantazji przed niszczycielską siłą zła? I gdzie jest magiczny guzik Mateusza? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszym spektaklu… a raczej w Akademii Ambrożego Kleksa… Bo ona może być za każdym rogiem.

ZRÓB ŚNIEŻNĄ KULĘ

Planetarium Wenus zaprasza w niedzielę, 6 grudnia, na e-mikołajki. Wydarzenie w formie transmisji online rozpocznie się o 12.00 na fanpage’u Planetarium.

– Spotkamy się z Kapitanem Keplerem, który otrzymał list od samego Mikołaja! Przekonajcie się sami, czym martwi się Mikołaj i jak Kapitan Kepler może mu pomóc – zachęcają do zabawy organizatorzy.

Kolejną atrakcją będą warsztaty. – Nasz zaprzyjaźniony Szalony Naukowiec przed Świętami Bożego Narodzenia porzuca skomplikowane tematy i zajmuje się swoim hobby, czyli pracami plastycznymi. Spróbujcie razem z nim zrobić śnieżną kulę oraz kalendarz adwentowy – dodają pracownicy planetarium.

Nie zabraknie także zimowych eksperymentów. Będzie okazja, by stworzyć sztuczny śnieg i zrobić skaczące kule śnieżne.

CZARODZIEJSKIE ZAGADKI

Biblioteka im. C. Norwida zaprasza w niedzielę, 6 grudnia, o godz. 12.00 na „Mikołajkowe zagadki online” – quiz złożony z fragmentów książki Aliny i Jerzego Afanasjewów „Czarodziejski młyn”. Transmisja na FB Lubuskiego Laboratorium Książki GreenBook.

(dsp) ŁZ