W ten weekend czeka na zielonogórzan moc atrakcji świąteczno mikołajkowych. Zebraliśmy dla Was najciekawsze propozycje.  Wybierzcie coś dla siebie!

PIĄTEK, 6 GRUDNIA

* „Markowe mikołajki” – to spotkanie z Markiem Wnukowskim, autorem wierszy, piosenek i książek dla najmłodszych. Dla wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu – mikołajkowe niespodzianki. Godz. 9.00, Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook, ul. Makowa 12.

* Miejski Zakład Komunikacji zaprasza na przejazdy specjalnymi autobusami, w których Mikołaje będą zabawiać dzieci i częstować słodyczami. Oto harmonogram przejazdów. Linia nr 8: 10.30 – os. Śląskie – Zawadzkiego „Zośki”, 11.20 – Zawadzkiego „Zośki” – os. Śląskie. Linia nr 19: 12.10 – os. Śląskie – Batorego, 12.50 – Batorego – os. Śląskie, 15.20 – os. Śląskie – Batorego, 16.00 – Batorego – os. Śląskie. Linia nr 14: 13.40 – os. Śląskie – Zawadzkiego „Zośki”, 14.30 – Zawadzkiego „Zośki” – os. Śląskie.

* Mikołajki Miejskie rozpoczną się o godz. 16.00 na pl. Bohaterów, tam rozpalenie świateł na choince i fontannie. Potem wszyscy przespacerują się deptakiem, w stronę ratusza, po drodze włączane będą iluminacje. O 16.30 przy ratuszu, po wspólnym odliczaniu, rozbłyśnie światłami kilkunastometrowa żywa choinka. Zaplanowano koncert zimowych piosenek i pastorałek, w programie także strojenie choinki, wystąpienie prezydenta Janusza Kubickiego oraz dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Wojciecha Grochali. Będzie też słodki poczęstunek dla dzieci.

* Mikołaj w asyście elfów przybędzie do galerii Focus Mall. Od 11.00 do 20.00, na pierwszym piętrze będzie rozdawał dzieciom prezenty. Poczta mikołajowa zadziała dzięki współpracy z rodzicami. Będzie też można zrobić zdjęcie z Mikołajem, elfy poczęstują słodkościami.

* Na trzeci koncert z cyklu ZG United zapraszają stowarzyszenia Forum Art i Art Of Underground. Tym razem będzie to mikołajkowa edycja charytatywna na rzecz fundacji Przystań na 4 łapy. Zagrają zielonogórskie zespoły: Keep It Real, SHARON band, AMARENA oraz Roadhouse. Godz. 19.00, klub JAZZKINO przy ul. Sobieskiego. Bilety po 15 zł na bramce.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

SOBOTA, 7 GRUDNIA

* Studenci i absolwenci Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają na świąteczny kiermasz, na którym będzie można kupić ich prace, w godz. 10.00-15.00 w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ przy ul. Wiśniowej 10. Oprócz typowo świątecznych upominków i prac, znaleźć będzie można m.in.: plakaty, grafiki, biżuterię, pluszaki, komiksy, ceramikę.

* Świąteczny piknik z ekonomią społeczną w tle organizowany jest przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze. Odbędzie się on w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”, ul. Wyszyńskiego 19a. W godz. 10.00-15.00 odbędą się otwarte warsztaty związane z tematyką świąteczną. W programie wypiek rogalików, robienie ozdób świątecznych, pisanie listów do Mikołaja.

* Dołącz do Schroniskowych Mikołajów w wesołym „Marszu do miasta”! – Nie można spacerować po lesie? W takim razie pokażmy psom inną część świata. Rusz z nami, daj psom kilka kilometrów radości, niech je zobaczy pół miasta i niech one się przekonają, że Zielona Góra to nie tylko las, który widzą na co dzień… – zachęcają organizatorzy. Zbiórka w schronisku dla zwierząt o 10.30, wymarsz o 11.00, powrót ok. 14.00. Zabierzecie mikołajkowe czapki!

* Kapitan Kepler zaprasza na „Mikołajkowy weekend” w Planetarium Wenus. O godz. 12.00 odbędzie się przedstawienie Teatru Lalka w Trasie, pt. „Tajemnica pierwszej gwiazdki”. Po przedstawieniu, kapitan i jego załoga przygotowali widowiskowe doświadczenia z użyciem suchego lodu. Bilety w kasach planetarium lub na stronie www.planetariumwenus.pl. W holu, w Kąciku Małego Astronauty, w godz. 11.00-14.00, będzie można zrobić sobie zdjęcie z Kapitanem Keplerem w kosmiczno-świątecznej scenerii.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

NIEDZIELA, 8 GRUDNIA

* Ciąg dalszy „Mikołajkowego weekendu”. W Planetarium Wenus odbędzie się premiera pokazu dla młodzieży „Jesteśmy gwiazdami” – o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 16.00. Bilety w kasach planetarium lub na stronie www.planetariumwenus.pl. W holu, w Kąciku Małego Astronauty, w godz. 11.00-14.00, będzie można zrobić sobie zdjęcie z Kapitanem Keplerem w kosmiczno-świątecznej scenerii.

(dsp)

fot. Piotr Jędzura ŁZ