W sobotę i niedzielę (16-17.11) halę CRS, ul. Sulechowska 41, opanują tancerze. Na parkiecie pokaże się ok. 170 par, podczas mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich.

Tańce latynoamerykańskie, które zobaczymy to: samba, chacha, rumba, pasadoble i jive. – O Zielonej Górze zwykło się mówić, że to zagłębie kabaretowe, żużlowe, czy koszykarskie, uważam, że w moim światku, a jesteśmy ogromnym światkiem tanecznym, to jesteśmy tym zagłębiem tanecznym – powiedziała w Radiu Index Dominika Górska-Jabłońska ze Szkoły Tańca „Gracja”, która z powodzeniem uczy tańczyć od 33 lat. – Jesteśmy cały czas sprawni i gotowi. Rekreacja owszem, ale celujemy jednak w taniec sportowy i te wyniki są. W tańcach latynoamerykańskich również – podkreśliła.

W hali CRS zatańczą mistrzowie, najlepsi z najlepszych. Przepustki na mistrzostwa w Zielonej Górze zdobywali cały rok w serii turniejów kwalifikacyjnych. Tancerze wystąpią w dziesięciu kategoriach wiekowych. W sobotę zaprezentują się pary młodzieżowe, dorosłe i zawodowe, w niedzielę juniorzy, juniorzy starsi, młodzież do 21 lat i pary seniorów, gdzie najstarsza jest grupa 60 plus.

W sobotę, o godz. 14.00 odbędą się eliminacje, Koncert Galowy z kolei zaplanowano o godz. 18.00 w kategoriach wiekowych – młodzież, dorośli i dzieci. W niedzielę (17.11), o godz. 13.00 rozpoczną się kolejne eliminacje, o 17.00 Koncert Galowy, kategorie wiekowe: juniorzy, młodzież starsza, seniorzy.

Bilet całodzienny kosztuje 30 zł. Dzieci do lat 6 mają wstęp wolny. Wejściówki można kupić w dniach trwania imprezy w recepcji CRS.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy