Dzisiaj firma Perceptus, jeden z zielonogórskich liderów branży nowych technologii, zainaugurowała piątą edycję akademii, która ma kształcić studentów.

V edycja Perceptus IT Security Academy ruszyła na wydziale informatyki, elektrotechniki i automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Udział w akademii jest bezpłatny, a po jej ukończeniu uczestnicy mają szansę na praktyki, staże oraz zatrudnienie w jednej z najszybciej rozwijających się firm informatycznych w regionie. W tym roku zajęcia będą prowadzone w innej formule. Stawiając czoła wyzwaniom coraz bardziej wymagającego świata informatyki, organizatorzy proponują uczestnikom warsztatową formę zajęć prowadzonych z pomocą najlepszych specjalistów IT i IT Security z firm m.in. Data Loss Prevention, Data Visibility and Control i Network Security (Seria Firebox).

fot. Piotr Jędzura ŁZ

– Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych – mówił do studentów Przemysław Sobczyk, odpowiedzialny za dział techniczny w firmie. – Interesuje nas bezpieczeństwo danych. W 2015 r. w naszym laboratorium prezentujemy rozwiązania dla firm komercyjnych i zagranicznych, pokazujemy nasze technologie. Pracują u nas bardzo młode osoby, niektóre mają 17 lat – podkreślał. – Karierę w naszej firmie mogą zrobić nie tylko osoby o umyśle ścisłym, zatrudniamy też humanistów.

Firma znalazła się wśród 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowo-Wschodniej w branży nowych technologii w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast. Zdobyła statuetki firmy Przyjaznej Młodym i Lidera Innowacji w konkursie Lubuskiego Lidera Biznesu. W tym roku sięgnęła po Diament Biznesu Forbesa.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Miasto dumne z firmy

– Perceptus zabezpiecza i przetwarza dane – mówi Arkadiusz Kowalewski, prezes zarządu Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. – Zajmuje się szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem, co ma istotne znaczenie w kontekście wielu przypadków kradzieży danych w sieci. Jesteśmy dumni, bo ta zielonogórska firma powstała w miejskim inkubatorze przedsiębiorczości, przyległym do Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – wyjaśnia. – Obecnie buduje w parku budynek administracyjny i laboratorium badawcze. Stawia na młodzież, bo rynek pracy jest trudny i już od liceum trzeba sobie „wychować” i wykształcić młodzież.