Na terenie szkoły podstawowej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego powstaną szatnie i toaleta przy istniejącym torze speedrowerowym. Skorzystają z niego dzieci i młodzież trenująca tę dyscyplinę sportu. Zadanie zostanie zrealizowane do końca roku z Budżetu Obywatelskiego.

– W ramach tej inwestycji powstanie budynek parterowy o pow. 36 mkw., dwie szatnie z prysznicami i wc dla dziewczynek i chłopców i ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością – wyjaśnia Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich.

Materiały UM Zielona Góra
Materiały UM Zielona Góra

-Speedrower w Zielonej Górze uprawiany jest już o 23 lat, a obiekt postrzegany jest jako najnowocześniejszy w Polsce – mówi Piotr Dubicki z Biura Prezydenta Miasta. – Brakowało tylko szatni z prawdziwego zdarzenia. Zielonogórscy speedrowerzyści wzięli sprawy w swoje ręce i zebrali blisko 2400 podpisów pod zgłoszonym przez siebie zadaniem, a mieszkańcy poparli ich inicjatywę.

Materiały UM Zielona Góra
Materiały UM Zielona Góra

Roboty wykonuje konsorcjum firm: Biuro Obsługi Budownictwa GOKA Grzegorz Sachar i Taurus Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch. Inwestycja zamknie się w kwocie 153 tys. zł.

(rk)-WZG