Po raz kolejny okazało się, że w naszym mieście nie brakuje młodych, otwartych i kreatywnych zielonogórzan. Agata Miłowska i Dominika Gawara, reprezentujące  firmę GaMP wygrały w minioną niedzielę StartUp Weekend w Rzeszowie.

Startup to innowacyjne przedsiębiorstwo z szansą na szybki i dochodowy rozwój. Piąta edycja Startup Weekend Rzeszów, odbyła się od 22 do 24 listopada. To największa tego typu impreza na Podkarpaciu pod szyldem marki Google, organizowana co weekend w różnych miastach na całym świecie. W tym tygodniu zawitała do 180 miast.

Młodzi przedsiębiorcy m.in. graficy, programiści i specjaliści od marketingu mieli szansę rozwinąć swój biznes pod czujnym okiem mentorów z różnych branż.

– Cóż.. Agata Miłowska i Dominika Gawara zaskoczyły Podkarpackie i cały Rzeszów – mówi Piotr Gawara, prezes zarządu firmy GaMP. – Pod koniec tygodnia dziewczyny nie wybrały się do klubu, zakończyły go kreatywnie i z sukcesem. Jako ojciec Dominiki, cieszę się bardzo, że młode dziewczyny, urodzone w latach 90 stworzyły wraz trójką młodych, ambitnych rzeszowian komplementarny zespół – przekonuje. – Zgodnie z zasadą Startup Weekend  w zespole byli programiści (Jan i Marcin), designerzy (Agata i Dominika) i Robert (pomysłodawca). Jestem skromnie mówiąc dumny, że o Zielonej Górze zrobiło się głośno w dalekim Rzeszowie.

Liderem platformy Start in Podkarpackie jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Wydarzenie zostało sfinansowane z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia z projektu Przedsiębiorcza Polska – platformy startowe dla nowych pomysłów.